Blog

Yaz Aylarında Kolay Cilt Bakımı için 6 İpucu
Kişisel Bakım, Vitrin

Yaz Aylarında Kolay Cilt Bakımı için 6 İpucu

Her yıl yaz geldiğinde cildimi nasıl korurum diye düşünmekten bıkanlardan mısınız? Kavurucu sıcaklık, hava kirliliği, nem ve bir sürü dış etken cildin doğal ışıltısını siler hatta bazen ciltte istenmeyen enfeksiyonlara neden olur. Tüm bu sıkıntılardan kurtulmak ve cildinizin her zaman temiz ve parlak olmasını sağlamak için yaz aylarında kolay cilt bakımı için sekiz ipucu veriyorum hazır olun.

 • Güneş kremi kullanın
  Güneş kremi kullanımı bir zorunluluktur bunu unutmayın. Her yıl yeni güneş kremi kullanmanız gerektiği de acı bir gerçek malessef bu yüzden güneş kremi alıken küçük boy olanları tercih ederseniz bütçeniz için de en iyisi olur. UVA ve UVB içeren SPF 30 veya SPF 50 güneş kremlerini tercih etmenizde fayda var. Güneş kremi kullanımı için her yerde gerekli bilgi bulamıyoruz. Bu bilgi benden size gelsin o zaman! Yüzünüze bir çay kaşığı kadar vücudunuza ise yarım çay bardağı kadar güneş kremi kullanmanız öneriliyor. Belirli aralıklarla da yenilemeniz gerekli tabi.
 • Düzenli vücut peelingi yapın
  Yaz aylarında kolay cilt bakımı ilk kuralı cildi düzenli olarak ölü derilerden arındırmaktır. Her gün inanılmaz miktarda cilt hücremizin ölüp atıldığını düşünün, onlardan kurtulmazsanız ölü hücreler cildin üst tabakasında kalır ve pul pul cansız bir görünüm oluşturur. Yüz ve boyun için kullandığınız peeling ürünleri vücut için kullandığınız peeling ürünleri ile aynı değildir. Vücut için ayrı peeling ürünü almayı unutmayın. Dairesel hareketlerle peeling yaparak hem ölü hücrelerden kurtulun hem de kan akışını hızlandırıp selülitlerden kurtulabilirsiniz.
 • Daha az makyaj yapın
  Yaz aylarında az makyaj en iyisidir. Eğer cilt eşitsizliğinden yakınıyorsanız SPF içeren bir renkli nemlendirici kullanabilirsiniz. Dudaklarını korumayı unutmayın, bunun için de yine SPF içeren dudak nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.
 • Bol bol su için
  Günde en az 8 bardak su içmenin önemini bir de burada anlatmayacağım 🙂 Yaz aylarında mutlaka yanınızda bir su şişesi bulundurun ve her 30 dakikada bir su içmeye önem verin. Su içmek hem sizi tazeler hem de dehidrasyonu önler.
 • Vücut losyonu kullanın
  Yaz aylarında rahatça sürebileceğiniz hafif yapılı bir losyon bulun ve her gün bu losyonu kullanmaya çalışın. Hemen emilebilecek, yaz aylarında yapış yapış his bırakmayacak hafif su gibi bir losyon işinize yarayacaktır.
 • Ayaklarınızı unutmayın
  Kışlık botlar, kapalı ayakkabılar kaldırıldı değil mi? Sandalet, birkenstock, renkli renkli terlik zamanı şimdi. Ayaklarınıza peeling yapıp pedikür yapmayı unutmayın. renkli ojeler ile sevimli ayak parmağı yüzükleri ile tam olarak yazı ayaklarınıza da taşıyın. Ayaklarınızı nemlendirmeyi de sakın unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.