Blog

Yağlı Saçlar İçin 5 Kolay Maske
Pratik Bilgiler, Saç Bakımı, Vitrin

Yağlı Saçlar İçin 5 Kolay Maske

Kuaföre gidip yüzlerce lira verip bakım yaptırmaktan bıktınız değil mi sizde?  Ben bıktım bu yüzden sürekli maske araştırmaları yapıp deniyorum ve deneyip beğendiklerimi de sizinle paylaşıyorum. Yağlı saçlar için 5 kolay maske tarifi verip sizi sevindirmeye karar verdim. Ben aslında kuru saçlıyım ama zaman zaman (özel zamanlar) saç diplerimde yağlanmalar oluyor ve bu beni çok rahatsız ediyor.

Evde saç bakımı oldukça kolay ve basittir. Hem yıpranan saçları onarmak için kuaföre gitmenize gerek kalmayacak verdiğim maske tarifleri sayesinde. Yağlı saçlar için maske tariflerini denerseniz lütfen yorum yazmayı unutmayın.

Yağlı saçlar için 5 kolay saç maskesi

Yağlı saçlar için maske evde uygulayabileceğiniz en kolay 5 saç maskesini listeledim. Sizin için en uygun olanını seçip uygulamakta özgürsünüz 🙂

Zeytin Yağlı Saç Maskesi

 • 5 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 2 adet yumurta

Maske için sürekli kullanacağınız bir kap ayırın kendinize ve bu kaba 5 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 adet yumurtayı birbirine karıştırıp saçınıza fırça yardımıyla sürün. Boneyle saçınızın her yerini kapatınız. Maskeyi en az 20 dk en fazla 30 dk saçınızda bekletin sonra güzelce durulayın.

 

Maydonoz ve Sirke Maskesi

 • 100 gram yıkanmış ve doğranmış maydanoz
 • 1 yemek kaşığı Hint yağı veya badem yağı
 • 1 su bardağı sirke

Maydanozu hint veya badem yağıyla karıştırıp saç derinize masaj yapın ve 30 dakika boneyle bekletin. Daha sonra karışımı saçınızdan temizlemek için 2-3 litre suya döktüğünüz 1 su bardağı sirkeyle saçınızı ve saç derinizi durulayın. Saçınızı sirkeli suyla iyice duruladıktan sonra tercihen doğal bir şampuanla yıkayın.

 

Bal ve Zeytinyağlı Saç Maskesi

 • 3 yemek kaşığı zeytinyağı
 • 2 yemek kaşığı bal

Bir kaba 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı ekleyip karıştırın ve bir fırça yardımıyla saçınıza yedirin.. Boneyle saçınızın her tarafını kapatın. Sürdükten 20 dakika sonra bol suyla yıkayıp durulayın ve saçınızı kurutun.

 

Yoğurt ve Yumurta Maskesi

 • 50 gram yağsız yoğurt
 • 1 yumurta

Yumurta ve yoğurdu iyice karıştırıp yıkanmış ve nemli saçınıza sürün ve 30 dakika boneyle bekletin. Maskeyi temizlerken ılık su ve hafif bir şampuan kullanın. Bu yağlı saç maskesi saçınızı şampuanlamadan önce haftada 2 kez kullanılabilir.

 

Bal ve Yumurta Sarısı Maskesi

 • Saçınız kısaysa 1 yumurta uzunsa 2 adet yumurta sarısı
 • 2 çay kaşığı bal

Yumurta sarılarıyla balı iyice köpürene kadar karıştırın. Önce saç derinize yedirin, kalanları da saç uçlarınıza yedirin ve 30 dk boneyle bekletin. Saçlarınız önce ılık su ile durulayıp  daha sonra şampuanla yıkayın ve iyice durulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.