Blog

Vücut Şeklinize Göre Beslenin
Diyet, Kişisel Bakım, Sağlıklı Yaşam, Vitrin

Vücut Şeklinize Göre Beslenin

Tüm beden türleri benzersiz ve güzel fakat insanların vücutlarının belirli bölgelerinde neden yağ depolandığını merak ettiniz mi? Vücut şeklinize göre beslenin demek kolay, nasıl oluyor anlat bize mi diyorsunuz?

Bazı kadınlar orta kısımlarında yağlanma eğilimi gösterirken, bazıları kalça ve uyluk çevresinde yağlanma eğilimindedir. Hepimizin sorunlu alanları ve vücut türüne dayanan kilo kaybı sorunları var. Bugün size hangi gıdaların sizin için en iyi sonuç verdiğini anlatacağım böylece sağlıklı kilo verebilir ve sağlıklı kalabilirsiniz.

Vücut Şeklinize Göre Beslenin

Dikdörtgen vücut

Bu vücut şekli, dar kalçalar ve ince olmayan bir bel ile karakterizedir. Kilo verme ihtimaliniz az olmakla birlikte, gıdaları sağlıklı yağlarla (avokado, badem, somon vb.) ve bitki esaslı proteinleri diyetinize dahil etmelisiniz. Ne kadar ince olursanız olun, sağlıklı bir diyet izlemeniz önemlidir. Bu yüzden çok fazla tatlı ve fast food yemediğinizden emin olun.

Elma vücut

Eğer vücut tipiniz elma ise, orta bölümünüzde kilo alma eğilimindesiniz demektir. Bu nedenle, sizin için mükemmel beslenme az ve sık yimekten geçiyor. Yani, günde altı kez yiyin ve porsiyonlarınızı azaltın. Lif, meyve, sebze, C vitamini yüksek besinler ve az yağlı süt tüketin. Zeytinyağı yerseniz, sindiriminizi düzenlemeye yardımcı olduğundan emin olun. Fast food, ekmek ve bazı sebzeler gibi gaz ve şişkinlik yaratan gıdalardan kaçınmalısınız.

Armut vücut

Armut vücut şeklinde, göğüs ölçüsünden çok daha büyük bir kalça ölçüsü ile karakterize edilir. Bu vücut şeklindeki insanlar kalçalarına yağ ve ödem depolarlar. Yüksek protein içeriği olan et, balık, yumurta, süt ürünleri ve gıdaları tüketin. Karpuz veya ananas gibi meyveler metabolizmayı yavaşlatan toksinleri atarak vücudunuzu temizlediğinden dolayı sizin için mükemmel seçeneklerdir. bol bol yeşil çay tüketin. Yüksek tuz içeren gıdalardan kaçının. Başka bir deyişle, tuz alımını azaltın ve ayrıca ekmek, erişte ve pirinç gibi rafine edilmiş gıdalardan kaçının.

Kum saati vücut

Bu en çok istenen vücut şekli olsa da, kum saati vücuda sahip olan kadınlar daha az kas birikimine sahiptir. Kum saati vücuda sahipseniz yüksek kan şekeri seviyesine sahip olma riskiniz daha yüksektir, bu nedenle düşük glisemik indeksi olan gıdaları seçmeniz ve günde 5-6 öğün yemek yemeniz önerilir. Daha taze meyve ve sebzeler yiyin ve yağsız proteinlerden sağlıklı yağ tüketin.

Rafine yiyeceklerden (beyaz ekmek, erişte ve pilav) kaçının.

Doğal ve sağlıklı beslenin, kendinize iyi bakın 🙂

Comments (7)

 • guzellikkosem says:

  Aslında yukarıdakilerin hepsine hepimiz dikkat etmeliyiz nihayetinde. Sağlıklı beslenmek şart 💕

 • Yeliz'in Keşifleri says:

  Sağlıklı beslenmek hayatın vazgeçilmezi, paylaşım için teşekkürler :*

 • Aleyna says:

  Paylaşım için sağol, güzel ve bilgi verici bir yazı olmuş ☺️

 • Beautybygizzyofficial says:

  Sağlıklı beslenmek günümüzün en önemli şeyi, teşekkürler yazı için 🙂

 • nesin blogu says:

  ekmek, erişte makarna, mantı en sevdiklerim ama vazgeçmem lazım sanırım 🙈🙈

 • maryslifenet says:

  Düzenli ve dengeli beslenmek şart 🙂

 • Fatma Gökmen says:

  Armut vücuda sahibim ve dendiği gibi yumurta süt ürünleri ve karpuz ile besleniyorum <3

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.