Blog

Tok tutan 9 yiyecek
Diyet, Vitrin

Tok tutan 9 yiyecek

Merhaba,

İştahınız ve  sürekli acıkmanız yüzünden diyetinizi hep bozuyor musunuz? Sizi gerçekten tok tutan 9 yiyecek ile buluşturuyorum şimdi.  Bu yazı sizin gerçekten işinize yarayacak.

Uzun süre tok tutan 9 yiyecek

Yumurta

Yumurtanın tok tutucu özelliğini bilmeyen yoktur ki bu bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçek. Ne şekilde pişirirseniz pişirin yumurta sizi saatlerce tok tutar.

Süt ve Süt Ürünleri

Süt, peynir, yoğurt tüketmek sizi oldukça tok tutar. Protein açısından zengin olan süt ve süt ürünleri aynı zamanda özellikle göbek bölgesinden yağ yakmanızı sağlar.

Yeşil Çay

Antioksidan yönünden oldukça zengin olan yeşil çay aynı zamanda sizi tok da tutar. Günde 2-3 fincandan fazlasını içmeniz önerilmiyor buna dikkat etmek gerek. Özellikle yüksek tansiyon pronlemi olanlar yeşil çay tüketimine özellikle dikkat etmeliler.

Tarçın

Tarçın öyle güzel bir baharat ki hem tok tutuyor hem de kan şekerini düzenliyor böylece tatlı krizlerinizi de engelliyor.

Ev Yapımı Çorba

Hazır çorbalara nazaran içeriğinin zenginliği ile sizi daha fazla tok tutar ve işlem görmemiş, katkı maddesi içermeyen sağlıklı bir seçim olur sizin için.

Yulaf

Hem tok tutan hem de düşük kalorili bir seçenek olarak yulafı kahvaltı ya da ara öğünlerinize ekleyebilirsiniz.

Zeytinyağı

Zayıflarken herkesin yaptığı yanlış hayatlarından tamamen yağı çıkartmaya çalışmaktır. Fakat vücudun yağa da ihtiyacı vardır. Zeytinyağı ise fazlasıyla sağlıklı bir seçim! Salatalara zeytinyağı ekleyerek daha fazla doygunluk hissi edebileceğinizi unutmayın.

Çiğ / Kavrulmamış Kuruyemiş

Kuruyemiş sevmeyen insan henüz tanımadım! Alerjiniz yoksa eğer kavrulmamış kuruyemişleri bol bol yemenizi öneririm. Bildiğiniz gibi Canan Karatay’da kavrulmamış fındık, fıstık, badem ve cevizi mutlaka tüketmemiz gerektiğini söylüyor. Kuruyemiş hem tok tutuyor hem de metabolizma hızlandırıyor.

Elma Sirkesi

Elma sirkesini sabah oda sıcaklığında suya karıştırıp içerseniz gün boyu daha dinç ve tok hissedeceksiniz. Ayrıca salatalarınıza da elma sirkesi eklemeniz tokluk hissi verecektir.

Bu 9 besini diyetinize eklerseniz tokluk hissinizi arttırıp diyetinizin daha kolay olmasını sağlayabilirsiniz.

Blogumu takip etmeye devam edin. Görüşmek üzere…

Comments (6)

 • Yeliz'in Keşifleri says:

  Süper önerilere uymak lazım :))

 • Sapsik anne says:

  Benim diyetisyen işini bilior demek hepsi var listemde 🙂

 • guzellikkosem says:

  Tarçın ve yumurtayı ben de hep kullanıyorum tok tutması için. Takipteyim, sevgiler

 • fatofotofan says:

  Tarçınlı suyu eksik etmem.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.