Blog

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?
Saç Bakımı

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Her sarı saçlı kadının bildiği ya da bilmesi gereken bir konu ile karşınızdayım, mor şampuan ne işe yarar? Saçını sarıya boyatan herkes mükemmel sarının peşinde ama maalesef her kuaförde bu mükemmel sarıyı tutturamıyorlar. Kuaförde istediği sarı tonu tutturanlar ise bir kaç yıkama sonrası turunculaşma ile karşılaşıyorlar.

Mor şampuan ne işe yarar?

Her seferinde kuaföre gidip tonla para dökmek yerine evde kolayca sarı saçınızın tonunu düzelmenizi sağlayan bir ürün mor şampuan. Bir çok farklı markada mor şampuan bulabilirsiniz. Özellikle açık renkli saça sahip kadınlar, istemedikleri renk geçişlerini ortadan kaldırmak için mor şampuanı tercih eder. Saçlarda istenmeyen sıcak tonlar mor şampuanla ortadan kaldırılabiliyor. Sarı saçlardaki istenmeyen turunculukları alarak daha küllü bir görünüm kazanmasını sağlayan mor şampuan içerisindeki mor pigmentler ile saç renginin nötrleşmesini sağlar.

Mor şampuan nasıl kullanılır?

Mor şampuan normal bir şampuan gibi kullanılır. Mor şampuandan en iyi şekilde yararlanabilmek için, saça sürüldükten sonra 4-5 dakika kadar bekletmek daha iyi olacaktır. Normal bir şekilde köpürtülüp durulanır. Önemli olan hangi sıklıkta kullandığınızdır. Haftada en fazla iki defa kullanmanız gerekir. Daha fazla mor şampuan kullanmak saçınızdaki proteinin azalmasına neden olur ve saçınızı yıpratır. Mor şampuan kullanımı sonrası saçtaki fark çok net bir şekilde belli olur.

Mor şampuan kullanırken saç kremi kullanabilirsiniz. Hatta mor saç kremleri de satılıyor ayrıca, onu da kullanabilirsiniz.

Diğer saç bakımı yazılırımız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;
http://www.makyajvemoda.com/category/sac-bakimi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.