Blog

Küçük Gözler için Makyaj Teknikleri
Makyaj, Pratik Bilgiler

Küçük Gözler için Makyaj Teknikleri

Küçük gözler için makyaj teknikleri aslında çok çok kolay fakat uygulamayı bilmek gerek. Büyük gözler çok daha genç gösterdiği için kadınlar makyaj ile gözlerini büyük göstermeye çalışıyorlar genelde.

Bambi gibi gözlere sahip olmak, stratejik yerlerde doğru makyajla çok kolay elde edilebilir. İşte gözlerinizi daha büyük göstermek için göz makyajı ipuçlarımız.

Alt göz kapağınızı (waterline) aydınlatın

Alt göz kapağı çizginizi nude bir göz kalemi ile boyamak en kolay numaralardan biridir. Çarpıcı bir fark için beyaz kalem kullanabilirsiniz, ancak daha doğal görünen ve aynı etkiye sahip bej bir kalemi tercih etmenizi öneririm.

Önemli İpucu: Nude kalem, uzun süre dayanmaz – muhtemelen günde yaklaşık 1500 kez göz kırptığınız için – bu nedenle göz kaleminizi yanınıza alın ve tekrar uygulayın.

Kaş altınızı vurgulayın

Highliter sadece elmacık kemiklerinizi belirginleştirmekle kalmaz, aynı zamanda gözlerinizi açmak için de en iyi yöntemlerden biridir. Kaş kemiğinizde (kaşınızı kaldıracak), gözlerinizi açmak için iç köşelerinde ve gözlerinizi patlatmak için kapağın tam ortasında kullanın.

Kapatıcıyı iyi kullanın

Daha koyu görünme eğiliminde olan alanlar olan iç köşe ve dış köşelerde kapatıcı kullanın. Bu alanlara ışık katarak gözleri öne çıkarıp boyutlarını vurgulayabilirsiniz.

Kirpiklerinizi kıvırın

Hepimiz maskaranın gözlerimiz için büyük bir fark yarattığını biliyoruz, bu yüzden doğru uygulamayla kirpiklerin nasıl görünebileceğini hayal edebilirsiniz. Küçük gözler için makyaj teknikleri yazımın en önemli aşaması bence burası. Takma kirpiklerle, göz şeklinizi güzelleştirmek için doğru stili bulmanız çok önemlidir: Badem, yuvarlak veya derin gözlere sahip olup olmadığınıza bağlı olarak, her birinin farklı bir kirpiğe ihtiyacı vardır, aksi takdirde gözlerinizi daha küçük gösterme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Alt kirpik çizgisini belirginleştirin

Alt kirpiklerine rimel sürmek, gözleri daha büyük ve keskin bir görünüm için açacaktır. Daha yumuşak bir görünüm için kahverengi rimel, hatta isterseniz renkli rimel bile kullanabilirsiniz. Alt kirpik çizginizin dış köşesini küçük bir göz kalemi ile çizmek de gözlerinizi uzatmanıza yardımcı olacaktır. Gözünüzün dış üçte birlik kısmı için yumuşak kahverengi bir göz farı kullanın, bu da gözün daha geniş görünmesini sağlar – sert çizgiler gözleri daha küçük gösterebilir.

Crease çizginizi belirginleştirin

İster doğal bir görünüm ister dumanlı bir göz tercih edin, farınızı görünüme göre ayarlayın ve katlanma çizginizi belirginleştirin. Makyajsız bir görünüm istiyorsanız, katlanma çizginizde göze boyut katan açık kahverengi bir gölge kullanabilirsiniz. Doğal bir görünüm için göz farı yumuşak, pofidik bir fırçayla yavaşça oluşturun (koyu renkli göz kapakları gözleri daha küçük gösterebilir).

Yüzünüzü çerçeveleyin

Bakımlı bir çift kaş, yüzün dengesini ve ahengini oluşturmak için çok önemlidir, aynı zamanda gözlerinizi vurgulamak için de çok önemlidir.

Gözaltı kapatıcısı kullanın

Parlak gözler sadece gözlerinizi daha uyanık göstermekle kalmaz, aynı zamanda gözlerinizi de açar. Bir gölge veya iki açık kapatıcı seçin veya koyu halkalarınız varsa, mor alt tonları ortadan kaldıracak şeftali tonlu bir kapatıcı kullanın. Göz altını pişirmek de parlaklık katacak ve göz kalemi gün boyunca lekelenmesini önlemeye yardımcı olacaktır. Kapatıcıdan sonra göz bölgenizin altına kalın bir kat yarı saydam pudra uygulayın ve üç ila beş dakika bekletin. Daha sonra temiz, yumuşak bir fırça kullanarak tozunu alın.

Kuyruklu eyeliner çekin

Kuyruklu eyeliner, daha büyük göz yaratmaya yardımcı olabilir. Daha küçük gözlere sahipseniz, daha küçük görünmesine neden olabileceğinden, üst kapağınızda yoğun göz kalemi kullanmaktan kaçınmak daha iyidir. Bunun yerine, ince bir çizgi oluşturmak için kirpiklerin üzerine çok ince bir çizgi çizebilir, göz kalemi kirpiklerinin son üçte birlik kısmından dışa doğru daraltabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.