Blog

Kıvırcık Saç Dosyası – Şekillendirme ürünleri
Kişisel Bakım, Saç Bakımı, Ürün Tanıtımı

Kıvırcık Saç Dosyası – Şekillendirme ürünleri

Merhaba!

Kıvırcık saç sorunsalı ile ilgili güzel bir yazı yazayım diye düşünüyordum ve işte burdayım. Öncelikle ben kıvırcık, kuru, yıpranmış ve kendi başına buyruk baş belası saçlarımla nasıl baş ediyorum anlatmak istiyorum.

  • Ben özellikle kıvırcık saçlara uygun şampuanlar kullanıyorum ama henüz gerçekten sevdiğim şampuanı bulamadım hala deniyorum. Şu sıralar Yves Rocher’in kıvırcık saçlar için olan şampuanını kullanıyorum 3. şişem bitmek üzere, bir sonraki bitenler yazımda anlatacağım onu da.
  • Saç kremi olmazsa olmazım çünkü saçlarım açılmıyor, taranmıyor tam bir baş belası.
  • Saç maskesi hafta 3 kere yapıyorum hemen hemen. Şu sıralar hem Yves Rocher’in onarıcı hem de Bioblas’ın dökülme karşıtı maskelerini dönüşümlü olarak kullanıyorum. Bittiklerinde yazılarını yazacağım.
  • Banyoda saçlarımla işim bittikten sonra sıra geliyor saç açıcı sprey sıkıp taramaya. Sıkıyorum sıkıyorum olmuyor taranmıyor 🙁 Bana gerçekten işe yarayan bir sprey önerisi olan lütfen yorum olarak yazsın!
  • Sıra geldi şekillendirmeye! İşte bu yazı da kullandığım bazı şekillendiricilerle alakalı olacak. Hadi başlayalım.

 

Yves Rocher

Yves Rocher Boucles Curls

Sadece bu ürünü kullanıp kendi halinde kurumaya bıraktığımda malesef elektriklenmesine engel olamıyorum. Çok memnun değilim ama kokusu çok hoş 🙂

 

Lee Stafford

Lee Stafford Sea Salt Spray

Ne alakası var ya! Hiç de denizden çıktığımda oluşan o mükemmel buklelerden değil bunu saçıma sıktığımda oluşan saçma sapan yapışık saçlar. Beğenmedim!

 

Milk Shake

 

Milk Shake Curl Passion Designer

İşte bu benim favori şekillendiricim. Kesinlikle harika bukleler yaratıyor. Benim yıpranmış saçlarımın neredeyse tamamen düzleşmiş kısımlarını bile bukle bukle yapıyor. Bittiği an yine yenisini alacağım. Tek sorunu zeytin ezmesi gibi geliyor kokusu bana. Ama kalıcı değil koku, yani aslında sorun değilmiş 🙂 Kesinlikle öneririm bu ürünü, hemen alın!

 

Kıvırcık saç dosyası devam edecek, başka ürünlerle başka yazılarda görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.