Blog

Juicing Deneyimim
Diyet, Vitrin

Juicing Deneyimim

Merhaba!

Bugün size juicingden bahsedeceğim. Evlendikten sonra aldığım 20 kilo yüzünden derin üzüntü duymak dışında bir şey yapmıyordum ki kafama dank etti ve belirli sürelerde sıvı beslenmeye geçiş yapmaya karar verdim.

Peki nedir bu juicing?
Juicing, meyve ve sebze suları ile beslenmeye verilen isimdir. Türkçede bir karşılığı bulunmadığından “juicing” olarak bahsediliyor. Özellikle yeşil sebzelerin kullanıldığı ama güzel tatlı meyvelerinde araya karıştığı lezzetli bir beslenme şekli aslında.

Ben neden sıvı beslenmeye yer vermeye başladım hayatımda?
Daha önce de söylediğim gibi evlendikten sonra 20 kilo aldım ve bu kilonun çoğu stres ve doğum kontrol hapı kaynaklı. Hiç yemedim hep bunlardan kilo aldım demiyorum, çünkü yedim hem de çok sağlam yedim ve yağlandım ama vücudumdaki ödemin de haddi hesabı yok malesef.
Özellikle ödemi atıp yağ yakmaya kolay geçeyim diye sıvı beslenmeye başladım yani ben.

Nasıl başladım?
Önce hazır soğuk sıkım sebze suyunu ayağıma kadar getiren firmaları araştırmaya başladım. Birinde karar kıldım ve bir günlük siparişimi verdim. Tam 6 tane 500 ml’lik şişede sebze-meyve suları (soğuk sıkım) ayağıma kadar geldi. Ben de bir gün öncesinden bünyemi hazırlamak adına çiğ sebze ve meyvelerle ve bol su ile geçirdim günümü. Ertesi gün başladım içmeye suları 2 saat arayla. Biraz baş ağrısı yaptı ama katlanılması zor bir şey değil benim için baş ağrısı. Bir de üşüme yaptı malesef! İşte o çok hoş bir şey değil.

Acıktım mı? Hayır! Ek olarak bol bol su içtim hem limonlu hem sade 🙂

Sonuç?
Ertesi gün tartıda 0,5 kilo eksildiğimi gördüm. Eh şimdi devam etmemek olmaz yani buna değil mi? Artık evde kendim sıkıp içmeye başlayacağım sebze-meyve sularımı. Arada yine bu tür firmalardan sipariş veririm tabi.

Diyorum ki,
Haftada sadece bir gün kendi meyve- sebze suyumu kendim sıkıp içeyim. Arada tembelleşirsem juicing firmalarından satın alırım günlük.

Siz de eğer juicing yaptıysanız veya yapıyorsanız ve sorularınız ya da bana verebileceğiniz güzel tarifleriniz varsa lütfen yorum yazmayı unutmayın.

Şimdilik hoşçakalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.