Blog

İğneli Epilasyon – İlk İzlenimim
Kişisel Bakım, Vitrin

İğneli Epilasyon – İlk İzlenimim

Herkese merhaba!

İğneli epilasyon işlemini atlattım ve sıcağı sıcağına yazıp sizi de bilgilendirmek istedim. Öncelikle işlemi yaptırdınız mekanı ve çalışanları severseniz size ne yaparlarsa yapsın hoşunuza gider diye düşünüyorum 🙂 Bir önceki yazımda iğneli epilasyon hakkında kısa bir bilgi vermiştim. Okumak için tık tık.

Benim gittiğim güzellik salonu çalışanları o kadar ilgiliydi ki sadece İğneli epilasyon değil manikür, pedikür vs her şeyimi orada yaptırmak istiyorum!

İş çıkışı gittiğim için gerçekten geç bir saate almıştım randevumu. 20:15’te gittim 5 dakikada işim bitti 🙂 O saate kadar benim için beklediler ve son derece güler yüzle karşıladılar bu yüzden çok sevdim çalışanları.

Şimdi gelelim iğneli epilasyon işleminin nasıl olduğuna

İlk kez epilasyon yaptıracağım için iğnem yoktu. İşlemi yapacak olan kadın gözümün önünde bir iğneyi açtı ve kalem gibi bir aparatın ucuna taktı.

Dediğim gibi çene altımda 7-8 tane koyu olmayan kıllar vardı bu yüzden işlem çok uzun sürmedi. Benim canım çok kolay acımaz bu yüzden iğneli epilasyon benim için son derece acısız geçti.

İşlem şöyle gerçekleşiyor; epilasyon iğnesini kıl köküne doğru sokup orada elektrik akımı veriyor ve daha sonra elindeki cımbızla tahrip olan kılı çekip alıyor.

Fiyat bilgisi de vermeden geçemeyeceğim bu arada. İğne için biir kerelik ücret ödedim, iğneyi de cüzdanıma koydum 🙂

İğne 20 TL

İşlemin dakika ücreti 2 TL

Ben toplamda 28 TL verip çıktım yani.

Peki tahriş oldu mu iğneli epilasyon yapılan alan?

İşlem yapıldıktan hemen sonra biraz kabarıyor cildiniz tabi ki. Ben beyaz tenli ve hassas ciltli olduğumdan elbette kıpkırmızı oldu ve kabardı işlem uygulanan bölge. Ama hemen Bepantol sürüp rahatlattım cildimi.

İğneli epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler nedir?

  • İşlem sonrası epilasyon yapılan bölgeye ilk 24 saat kesinlikle su değmesi yasak.
  • 3-4 gün Bepantol sürmek lazım ve kesinlikle epilasyon uygulanmış bölgeye parfüm sıkılmamalı.

 

Benim ilk izlenimim gayet olumlu oldu. Umarım kısa sürede kurtulurum istenmeyen tüylerden.

Bugünlük bu kadar, hoşçakalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.