Blog

Hurma diyeti nedir? 1 haftada 5 kilo verin
Diyet

Hurma diyeti nedir? 1 haftada 5 kilo verin

1 haftada 5 kilo verdiren hurma diyeti sağlıklı bir hızlı sonuç aldıran diyettir. Hızlıca göbeğinizden kurtulmanızı sağlayan hurma diyeti yaz gelirken fazla kilolarınız için keyifli bir çözüm. Bu diyet sayesinde metabolizma hızınıza göre bir hafta 5 ile 7 kilo arasında zayıflamanız mümkün.

Hurma diyeti nasıl yapılır?

Haftada 5 ile 7 kilo arasında kilo verdiren hurma yoğurt diyeti  günde 21 hurma ve yoğurt ile yapılıyor. Her öğün bir kase yoğurt ve 7 hurma yeniyor. Günde 3 öğün aynı şeyi yiyerek sadece 1 hafta yapmanız gerekiyor. Hurma ve yoğurdunuzun üstüne tarçın serpmek özellikle gün içerisinde oluşacak tatlı krizini de engelleyecektir.

Hurma lif oranı yüksek, glisemik indeksi düşük ve kişiyi uzun süre tok tutan bir besindir. Yüksek lif oranı olması sayesinde kabızlığa iyi gelir. Bir adet hurma maksimum 42 kaloridir. Doğal olarak hurma diyeti yüksek kalorili bir diyet değildir. Maksimum 1000 kalorilik bir diyettir hurma diyeti.

Günde en fazla 21 hurma ve 3 kase yoğurt tüketmelisiniz. 3 öğün arasında bol su ve yeşil çay serbest. Hurma diyetini 7 gün boyunca ara vermeden yapabilirsiniz. Hurma diyetinin en önemli unutulmaması gereken adımı ise hurmaların bir gün önceden açılıp suyun içine koyulması gerektiğidir. Bol bol su içmeyi unutmayın.

Hurma diyetini yapmadan önce doktorunuza danışmayı unutmayın.

Hurma diyetine başlamadan önce bel ölçünüzü almayı unutmayın. Özellikle kadınlarda 88 cm, erkeklerde 94 cm bel ölçüsü bir sınırdır. Bu ölçülerden fazlaysa belinizin kalınlığı sağlığınız için zayıflamanız öneriliyor.

Hurma diyeti 1 haftada özellikle yağdan 2-3 kilo vermenizi sağlar. Yoğurt seçimi de önemli. Yoğurt olarak ev yoğurdu yerseniz çok daha doğal ve lezzetli olur. Kabızlık problemi olanlar için hem hurma hem de yoğurt çok faydalı olacaktır. Bol miktarda su içmeyi unutmayın özellikle oda sıcaklığında hatta belki biraz daha sıcak içerseniz suyu çok daha etkili olacaktır yağ yakımında.

Yeşil çayı maksimum 2 veya 3 bardak içebilirsiniz. Hamilelere ve sağlık problemi olanlara hurma diyeti tavsiye edilmez.

Diğer diyet yazılarımıza ulaşmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;
http://www.makyajvemoda.com/category/diyet/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.