Blog

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı
Kişisel Bakım, Saç Bakımı

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Saçınızı hindistan cevizi yağıyla beslemenin en iyi yollarından biri de saç maskesi kullanmaktır. Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı sandığınızdan daha kolay. Hindistan cevizi yağı, daha iyi beyin fonksiyonu, sağlıklı kolesterol seviyesi ve daha fazlası dahil olmak üzere sağlığı geliştiren birçok faydası ile tanınır hale geldi. Aynı zamanda ciltte nemlendirici ve makyaj temizleyici olarak da sıklıkla kullanılıyor artık.

Hindistan cevizi yağı herhangi bir saç kreminden daha da yumuşak saçlara sahip olmanızı sağlar. Saçınıza saç kremi sürüp duruladıktan sonra üstüne bir kat hindistan cevizi yağı sürün. Hindistan cevizi yağı gözenek tıkayıcı özelliktedir, bu nedenle saç kreminin nemlendirici bileşenlerini saçınıza hapsederek daha uzun süre ve daha etkili bir şekilde nüfuz etmelerini sağlar. Durulamadan önce en az 15 dakika veya bir saat kadar bekleyin, ne kadar uzun beklerseniz saçınız o kadar yumuşak olur.

Hindistan cevizi yağı maskesinin saçlarınıza faydası nedir

Kimyasal işlemler, ısıyla şekillendirme ve çevresel kirlilik yüzünden saçlarınız zamanla kırılgan hale gelebilir ve zarar görebilir. Neyse ki saçınızı korumanın yolları var ve araştırmalar hindistan cevizi yağının saçınızı sağlıklı tutmaya yardımcı olabilecek bazı özelliklere sahip olabileceğini göstermiştir.

Tıpkı yüz maskelerinin cildinizin genel sağlığını ve görünümünü iyileştirmesi gibi, hindistan cevizi yağlı saç maskesi de saçınızın durumunu iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Peki, hindistan cevizi yağlı saç maskesinin faydaları nelerdir?

Protein kaybını azaltır
Saç protein yapıdadır ve üç katmandan oluşur. Boyama, fönleme, şekillendirme ve diğer işlemler saçınızın en kalın tabakası proteinin bir kısmını kaybetmenize neden olabilir. Bilimsel çalışmaların bir incelemesi, Hindistan cevizi yağının yıkama öncesi ve sonrası bakım ürünü olarak kullanıldığında protein kaybını azalttığını gösteriyor.

Nemlendirir

Hindistan cevizi yağı saç teline başarılı bir şekilde nüfuz ettiği için saçınızı kuruluğa karşı korumaya da yardımcı olur.

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı nasıl yapılır

2 yemek kaşığı eritilmiş hindistan cevizi yağı kullanarak hindistan cevizi yağlı saç maskesi yapabilirsiniz. En iyi sonuçlar için organik, rafine edilmemiş yani soğuk sıkım hindistan cevizi yağı kullanmanızı öneririm.

Boynunuza bir havlu koyarak giysilerinizi yağdan koruyun. Maskeyi duşta da uygulayabilirsiniz.

Saçınızı önceden ıslatmanızı öneririm!
Ardından ılık hindistan cevizi yağını nemli saçınıza eşit şekilde uygulayın.
Saçınızın en kuru kısımlarına, tipik olarak uçlarına daha fazla hindistan cevizi yağı uygulayın ve saçınızın daha sağlıklı kısımlarına, kafa derisine daha az uygulayın.
Tüm saçınızı kapladıktan sonra başınızın üzerine bir duş bonesi yerleştirin.
Maskeyi 1-2 saat bekletin. Daha derin bir bakım için maskeyi bir gecede saçlarında bırakmayı tercih edebilirsiniz.
Ilık suyla durulayın ve şampuanla normal şekilde yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.