Blog

Her Zaman Bakımlı ve Güzel Görünmenin 5 Yolu
Kişisel Bakım, Moda

Her Zaman Bakımlı ve Güzel Görünmenin 5 Yolu

Merhaba!

Bazı zamanlar siz de kendinizi bakımsız ve çirkin hissediyorsunuz değil mi? Bütün kadınlar hatta erkekler bile yaşar bu duyguları dönem dönem. Aynanın karşısına geçip kendimizi beğenmediğimiz, giydiğimizi yakıştıramadığımız, ne giyeceğimizi bilemediğimiz zamanları hayatımızdan uzaklaştırmak için size çok kolay 10 öneri sunacağım.

Bakımlı ve güzel Görünmenin Yolları

Bakımlı ve güzel görünmenin 10 yolu

Cilt bakımı

Üzerimizden hiç çıkartmadığımız tek giysimiz cidimiz! Bu yüzden yapmamız gereken ilk ve en önemli adım cilt bakımı. Cilt bakımı dediğimde aklınıza sadece kremler gelmesin, cildimizin sağlıkla parlaması için iyi beslenmemiz şart. Yani hem dışardan hem içerden beslemeliyiz cildimizi.

Temizlik

Cilt bakımı sadece iyi beslenip, iyi kremler sürerek de bitmiyor tabi. Cildinizi temiz tutup her gün duş almanız gerek. Haftada 1-2 defa da kabak lifi kullanırsanız çok pürüzsüz olur cildiniz unutmayın.

Parfüm

Herkes güzel kokmak ister değil mi? Öyle çok pahalı parfümler vs almanıza gerek yok ki bunun için. Sevdiğiniz notalarda bir koku bulduğunuzda ve  bu koku da teninize yakışıyorsa ne mutlu size.

Kıyafet Seçimi

Üzerinize yakıştırdığınız, cildinize alerji yapmayan kumaşlardan yapılmış kıyafetleri giyinin. Kıyafet alırken etiketlerini okumayı unutmayın ki cildine zarar verecek bir hata yapmamış olun. Ayrıca kimseyi kopyalamayın, ilham alabilirsiniz ama kendinize göre uyarlayın kıyafetleri. Unutmayın herkesin vücut tipi aynı değil.

Saç ve Makyaj Seçimi

Malesef günümüzde bir çok kadın sarışın olmak istiyor ama sarı saçın tenine uyum sağlayıp sağlamadığını bilmiyor ya da umursamıyor. Hangi tene hangi renk saç uyar yazısını önümüzdeki günlerde yazacağım. Aynı şekilde makyaj yaparken de benzer hatalar yapılıyor. Cilt alt tonuna uygun olmayan renklerde makyaj malzemeleri kullanmak, yüz şeklinize uygun olmayan şekilde makyaj yapmak sizi güzelleştirmez aksine çirkinleştirir.

Artık iyi görünmek için en basit kuralları biliyorsunuz 🙂

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere! Kendinize iyi bakın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.