Blog

Haftasonu Cilt Bakım Rutinim
Kişisel Bakım, Ürün Tanıtımı

Haftasonu Cilt Bakım Rutinim

Merhaba!

Bugün size haftasonu yaptığım bakım rutinimden bahsedeceğim. Benim cildim çok kuru ve çok hassas olduğundan cildime peeling yapmaktan yeni ve pek adı bilinmemiş ürünler kullanmaktan hep korkan biri olmuşumdur.

Geçen gün Rossmann’dan Rival de loop yüz temizleme fırçası setini aldım (malesef fiyatını hatırlamıyorum ama gayet uygundu) ve hassas ciltlere uygun olan fırçasıyla yüzümü temizledim. İlk kullandığımda biraz kızaıklık yaptığı için yoğun nemlendirdim hemen, neyseki  sorun olmadı.

Cilt Bakım Rutinim

Cilt Bakım Rutinim

Cilt Bakım Rutinim

Cilt Bakım Rutinim

Gelelim uyguladığım bakım rutinime;

İlk olarak yüzümü ıslatıp Rival de loop fırçası ve Clinique yüz yıkama jeli ile yüz temizliğimi yapıyorum. Bu işlemi çok uzun tutmuyorum malum korkumdan dolayı. Daha sonra soğuk su ile yüzümü durulayıp Nivea Ballı yüz maskesini uyguluyorum ve 15 dakika bekliyorum. Ardından yüzümü maskeden arındırıp göz çevrem için Kiehl’s Creamy Eye Treatment avokadolu göz kremini ve yüzüm için Clinique Dramatically Different Moisturizing Losyonunu sürüp bakımımı bitiriyorum.

  • Kiehl’s avokadolu göz kreminden çok memnun değilim malesef çünkü benim göz çevremin daha yoğun bir nemlendiriciye ihtiyacı var. Bu ürünün inceleme postunu da yakın zamanda blogda yazacağım.
  • Clinique losyon da aynı şekilde yüzümğn kuruluğunu tamamen geçirmiyor. Özellikle kışın pul pul olan cildime daha yoğun nemlendiriciler kullanmayı düşünüyorum. Aynı şekilde bu ürünün de inceleme postunu yakında paylaşacağım.

 

Siz de benim gibi hassas ve çok kuru bir cilde sahipseniz neler kullandığınızı yazarsanız sevinirim.

Görüşmek üzere 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.