Blog

Güzellik Dosyası – İğneli Epilasyon
Kişisel Bakım, Vitrin

Güzellik Dosyası – İğneli Epilasyon

Herkese merhaba,

Kadınların büyük kısmı tüylenme sorunu yaşıyorlardır eminim. Ben 2 yıl önceye kadar hiç kıl – tüy sorunu yaşamayan gayet pürüzsüz gezen bir kadınken polikistik over hastalığı ile sınandım.  Çene altımda 7-8 tane tüy çıktı ve ben beyaz tenli olduğumdan bu tüyler beni inanılmaz rahatsız ediyor.

Ne yapsam da bunlardan kurtulsam diye araştırma yaparken iğneli epilasyonun yüz tüyleri için kesin çözüm olduğunu okudum ve hemen evime yakın bir güzellik merkezinden randevumu aldım. Haftaya gidip ilk seansımı yaptıracağım ama yaptırmadan önce de size iğneli epilasyon nedir, ne işe yarar anlatmak istedim. İlk seansım sonrası izlenimlerimi de yeni bir yazı olarak yayınlayacağım tabi ki.

İğneli epilasyon nedir?

İğneli epilasyon koyu  kılların yanısıra sarı, beyaz, kızıl ve ince olan kıl köklerinde de etkili olan epilasyon yöntemidir ki benim çenemde çıkan kıllar koyu kıllar değil. Bu yüzden iğneli epilasyona inanılmaz bel bağlamış durumdayım. Neyse dönelim konumuza; iğneli epilasyon, mutlaka uzman kişiler tarafından ve steril bir ortamda yapılması gereken bir uygulama.

İğneli epilasyon, iğne ile kıl köküne hafif bir elektrik akımı verilerek uygulanır ve kıl kökünde oluşan tahribat ile kıllardan kurtulunur.

Hangi epilasyon iğnesi daha iyi?

İğneli epilasyonda sizin kendinize ait bir iğneniz oluyor, gittiğiniz ilk seansta satın alıyorsunuz ve her seansta aynı iğneyi kullanıyorsunuz. Bir çok çeşiti var bu iğnelerin ama benim duyduğuma göre en iyisi izolasyonlu iğneler. İzolasyonlu iğnelerin artısı nedir derseniz, kıl kökü tam olarak yakılmalı üst kısmı ise korunmalıdır. Aksi takdirde cildinizin üst kısmı zarar görür. Yalıtımlı iğnelerin üst kısmı koruyucu teflon – seramik tabakası ile kaplı olduğundan elektriği iletmez. Böylece sadece kıl kökü tahrip olmuş olur ve cildinizde lekelenmeye yol açmaz.

Ben merakla bu hafta perşembe gününü bekliyorum :/ Şu lanet tüylerden kurtulmak için iğnelerin önüne yatmaya razıyım. İlk seans sonrası size ne kadar acıdığını, ne kadar sürdüğünü, bana kaç paraya patladığını anlatırım 🙂

Şimdilik hoşçakalın!

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.