Blog

Gönül Dağı Dizisi Oyuncuları, Konusu, Çekildiği Yer
Dizi Önerileri

Gönül Dağı Dizisi Oyuncuları, Konusu, Çekildiği Yer

Gönül Dağı Dizisi Konusu

Gönül Dağı dizisi TRT1’de yayınlanmaya başladığından beri büyük ilgi çekti. Bozkırda, hayallerinin peşinden koşan ve tüm engellere rağmen imkansızı başarmaya çalışan 3 kuzenin hikayesi Gönül Dağı dizisi.

Gönül Dağı, yazdığı tüm hikayelerde bozkırı ve bu coğrafyada yaşayan insanları yazan Mustafa Çiftçi’nin öykülerinden esinlenilerek senaryolaştırıldı. Gönül Dağı, daha ilk bölümde izleyicilerin beğenisini kazandı ve ekranlara kilitledi.

Başrollerinde Berk Atan ve Gülsüm Ali İlhan yer alıyor. Gönül Dağı, bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada yaşayan sıcakkanlı, sevecen Anadolu insanının öyküsünü anlatıyor.

Çocukluk aşkı Dilek’le bir gün buluşma hayali kuran Taner’in kuzenleriyle yaptığı müthiş bir icat var. Düğüncüleri, ağıtçıları, gelenekleri, tüm samimiyetiyle Anadolu insanını anlatıyor dizi.

3 Kuzenin tüm engellemelere rağmen imkansızı başarmaya çalışmaları ve hayatları aktarılıyor dizide. Dizi izleyicilerini memleket özlemlerini gidermelerini sağlayacak görsel şölenlerle dolu. Sevdiklerine kavuşamayan aşıkların yaşam mücadeleleri de var dizide.

Ailecek oturup izleyebileceğiz insanın içini ısıtan hikayeleri anlatan bir dizi.

Gönül Dağı dizisi konusu ve oyuncu kadrosu ve dizinin çekiminin yapıldığı il ve ilçe hakkında merak edilenler.

Gönül Dağı Nerede Çekiliyor?

Gönül Dağı, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekiliyor. Dizide yer alan Gedelli köyü, Niğde’nin Ulukışla ilçesine bağlıdır.

Gönül Dağı Dizisi Oyuncuları

Berk Atan-Taner
Gülsim Ali İlhan-Dilek
Yavuz Sepetçi-Ciritçi Abdullah
Ege Aydan-Celal Bey
Semih Ertürk-Veysel
Ecem Özkaya-Zahide
Erdal Cindoruk-Ağıtçı Hüseyin
Hazal Çağlar-Asuman

Diğer dizi önerisi yazılarım için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz;

http://www.makyajvemoda.com/camdaki-kiz-dizi-konusu-oyuncu-kadrosu/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.