Blog

Gelinlik Dosyası
Gelin Modası, Moda, Vitrin

Gelinlik Dosyası

Gelinlik Dosyası

Bu yıl gelinlik dosyası yazım için geç kaldım ama “geç olsun, güç olmasın” diyorum ve yazmaya başlıyorum. Bir önceki yazımda kendi gelinliğimden de bahsetmiştim ama artık modası geçti onun. Unutun gitsin! Bu yazımda size düğün gününüze kadar yapmanız gereken her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatacağım. Biraz olsun bildiklerimi, bu heyecanlı günleri bekleyen güzel hanımlara aktarabilmek beni çok mutlu edecek çünkü.

Öncelikle düğün gününe kadar kendinize yapacağınız yatırımı anlatmak istiyorum. Biliyorsunuz ki damatlar bir traş olup damatlık giyince hazır oluyorlar ama gelinlerin hazırlığı dünyaya bedel. En ufak ayrıntı hem sizin hem de davetlilerin gözünden kaçmaz bu da zaten stresli olan gelinleri daha da doldurur ve patlamaya hazır bir bomba haline getirir. O zaman düğüne hazırlanırken neler yapmalıyız çok uzatmadan başlıyorum anlatmaya…

Düğünün yıldızı olun, ışıldayın!

Düğün gününüze karar verdiyseniz ve bütün saçma sapan evrak işlerinizi halletiyseniz artık sıra düğünde ışıldamak için hazırlanmaya geldi demektir. Düğün günü ışıldamak için en az üç ay öncesinden cilt bakımı yaptırmaya başlayın. Her ay düzenli olarak iyi bir güzellik merkezine gidip cilt tipinize uygun bakım yaptırın ve bu süre zarfında cildinizdeki mevcut problemlerin çözülmesini sağlayın. Düzenli cilt bakımına ek olarak siz de evde maske, nemlendirme, peeling gibi uygulamara devam edin.

Düğün gününe sayılı zaman kala aman ha ciddi peelingler yapmaya kalkmayın. Cildinizin kötü bir tepki vermesini istemezsiniz bu zamanlarda.

Dışarıdan bakım yaparken, cildi içerden de beslemeyi unutmayın. Omega 3 ve hiyalüronik asit desteği alabilirsiniz. Ayrıca en önemli destek tabi ki su! Günde en az 2,5 lt su içmeye özen gösterin.

Gelinlik seçimi

Vücut yapınıza uygun gelinlik seçmeye özen gösterin. Biliyorum mutlaka kafanızda bir model vardır. Her kadın yıllarca bu günün hayalini kurar ve hayalindeki gelinliği giymek ister ama ya hayalinizdeki gelinlik sizin vücut yapınıza uygun değilse?

Yumuşak kesimli A model gelinlikle genellikle her vücut tipine uygundur. Prenses modeller uzun boylu kadınlar için idealdir. Balık modeller ise ince vücut yapılı kadınlar için idealdir.

Düğün günü için önerilerim

Biliyorum çok stresli oluyoruz çünkü o gün bizim en önemli günümüz. Stresten her şeyi unutabiliriz. Mesela ben çantamı kuaförde unutmuştum. Ayrıca bir de neyi unuttum biliyor musunuz? Yemek yemeyi!

Düğün günü sakın yemek yemeyi unutmayın çünkü o gün sürekli ayakta olacaksınız, dans edeceksiniz, masaları dolaşacaksınız ve bunun için de enerjinizin yeterli olması lazım. Ama yemek yemezseniz düğününüzde yorgunluktan bayılır kalırsınız.

Ayakkabı seçiminizi düğün yapacağınız mekana göre yapın. Eğer kır düğünü yapacaksanız ince topuklu ayakkabılar sizi yarı yolda bırakabilir. Açık havada yapılacak düğünler için hava şartlarına uygun gelinlik ve ayakkabı seçimi şart.

Gelinliğiniz çok ayrıntılı çok süslü bir gelinlik ise takılarınız ve çiçeğiniz daha sade olmalı. Her şeyin abartılı olmasını istemezsiniz değil mi?

Gülümseyin, gün sizin gününüz. Mutluluklar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.