Blog

Gelin Aksesuarları – Taç, Çiçek, Ayakkabı
Gelin Modası, Moda, Vitrin

Gelin Aksesuarları – Taç, Çiçek, Ayakkabı

Merhaba!

Benim yaklaşık 2 sene önce yaşadığım heyecanlı düğün hazırlığı döneminden bahsederek bu yıl ve gelecek yıllarda evlenecek olan genç kızlara bazı tüyolar vermek istiyorum.

Malum düğün hazırlıkları insanı hem heyecanlandıran hem de yıpratan bir dönemden oluşuyor. Ev eşyaları, ailelerin istediklerini yerine getirme zorunluluğu (!), kiralık ya da satılık ev bakmalar, düğün salonu aramaları vs hepsi aslında hem eğlenceli hem de yıpratıcı değil mi?

Bir gelinin en eğlenerek geçirdiği zaman eminim gelinlik arama, bulma, deneme süresidir. Ama iş sadece orada bitmiyor! Gelinliği buldun da ya ayakkabı? Ya tacın, çiçeğin?

Ben gerçekten içime sinen ve herkesin de bayıldığı bir gelinlik bulmuştum Aysira Gelinlik’ten ama malesef orada benim istediğim gibi gelin çiçeği ve ayakkabı seçenekleri yoktu. Ben de instagram üzerinden aramalara başladım ve Eminönü’nde bulunan bir çiçekçide karar kıldım.

Bu arada benim gelinlik modelim,

Gelinliğim

Gelinliğim

 

Gelin Çiçeğimi Nereden Aldım

Çiçekçide o kadar ilgilendi ki benim çiçeğimi yapan kadın, zaten o an çiçeğime içim ısındı 🙂 Bir de yanında eşimin yakasına takmak için yaka çiçeği yaptılar oh mis! Çiçekçinin instagram adı gelinbuketcom bu arada. Çiçeğimi de tacımı da yaka çiçeğini de hala saklıyorum. Yani eğer düğünden hatıra kalsın isterseniz en iyi seçenek çiçeğiniz. Gerçek çiçek kullanmanızı önermiyorum çünkü taze kalsın diye suda bekletildiğinden bütün gün çiçeğiniz akıyor, su sızdırıyor adeta!

 

Benim Gelin Çiçeğim

Gelin Çiçeğim

 

Gelin Ayakkabısı Önemli

Ayakkabı konusuna gelince size en önemli önerim; çok ama çok rahat bir ayakkabı almanız olacak! Zaten gelinliğinizin altında çok gösteremediğiniz için müthiş gösterişli ama ayaklarınızı ölümüne acıtan bir ayakkabı almayın.

Ben ne giydim gelinliğimin altına? İşte bunu 🙂

Gelin Ayakkabım

Gelin Ayakkabım

 

Ben zaten eşimle hemen hemen aynı boyda olduğumdan ve ayaklarımın rahat etmesini istediğimden seçimimi Toms’dan yana kullandım, iyi de yapmışım hala kullanıyorum bunları 🙂 Bir gece kullanıp sonra çürümeye bırakacağınız bir ayakkabıya tonlarca para dökmeye gerek yok bence. Siz ne düşünüyorsunuz?

 

Başka bir gelin dosyasında görüşmek üzere, hoşçakalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.