Blog

Friends Dizisinin Konusu
Dizi Önerileri, Eğlence

Friends Dizisinin Konusu

Friends dizisinin konusu, David Crane ve Marta Kauffman tarafından yaratılan ve New York’un Greenwich Village’ında oda arkadaşı ve komşu olan altı genç yetişkinle ilgili. Friends, 1994 yılında yayınlanmaya başladı ve 2004’e kadar toplam 10 sezon sürdü.

Friends dizisinin geneli, arkadaşların dairelerinde birbirlerini ziyaret ederken gerçekleşiyor. Friends kadrosu, çeşitli kişilikleri ve eksiklikleri hem geniş izleyici kimliğine hem de bolca komik anlara izin veren üç erkek ve üç kadından oluşuyor.

Friends oyuncuları kimler?

Monica Geller (Courteney Cox), mükemmel eşleşme arayışında sık sık iş ve erkek arkadaş değiştiren bir şef. Temizlik hastası, takıntılı, eskiden çok kilolu olan ama şuan taş gibi 🙂

Ross Geller (David Schwimmer), Monica’nın abisi. Bir paleontolog, eski eşi Lezbiyen olan Rachel’e ölümüne aşık biri. Lezbiyen olan eski kapısından bir çocuğu var (Ben). 

Rachel Green (Jennifer Aniston), Zengin bir ailede büyüyen, şımarık, nişanlısını nikah günü terkedip Monica’nın yanına yerleşen ve Ross’un takıntılı aşık olduğu popüler kız. 

Phoebe Buffay (Lisa Kudrow), masöz ve hayata ilginç bir bakış açısıyla müzisyenlik de yapıyor. Saçma sapan şarkıları var 🙂

Joey Tribbiani (Matt LeBlanc), kadınlara karşı korkunç bir şansa sahip olan çapkın ama saf salak yakışıklı aktörümüz.

Chandler Bing (Matthew Perry),Joey’in ev arkadaşı, tam olarak ne iş yaptığını bilemediğimiz, en eğlenceli ve esprili olan arkadaş.

Friends dizisinin konusu hakkında bilinmeyenler

  • Friends ismine karar verilmeden önce Insomnia Café, Friends Like Us ve Six of One isimleri düşünülmüş.
  • Hiç bir oyuncu gerçekten dizi müziğini beğenmiyormuş.
  • Friends dizisinde aslında başrol 4 kişi olarak düşünülmüş. Phoebe ve Chandler yan roller olarak düşünülmüş.
  • Monica ve Joey’nin sevgili olması planlanmış en başta!
  • David Schwimmer’ın Ross için seçmelere katılması gerekmemiş çünkü zaten 1 yıl önce görüşülmüş ve kafalarda Ross karakteri oturmuş.
  • Phoebe’nin aslında gothic bir kız olması gerekiyormuş.
  • Gunter gerçekte de baristaymış.
  • Phoebe’nin bir zamanlar sevgilisi olan David rolündeki Hank Azaria Joey rolü için seçmelere katılmış. Hem de iki kere!
  • Bruce Willis, Matthew Perry ile girdiği bir iddiayı kaybettiği için dizide oynamış.
  • Monica’nın kapı numarası ilk bölümlerde 5 iken daha sonra 20 olarak değiştirilmiş çünkü NewYork’ta üst katlarda bir daire için 5 numara uygun değilmiş.

Diğer dizi içeriklerimi okumak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz;
http://www.makyajvemoda.com/category/dizi-onerileri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.