Blog

Fi Dizisi Sezon Finali
Eğlence, Vitrin

Fi Dizisi Sezon Finali

Dikkat Fi dizisi sezon finali yazısı spoiler içerir!

Bir heyecanla açtım bölümü, diyorum ki keşke 1 saat değil de 2 saat olsa, sonuçta sezon finali özleyeceğiz vs. Fi dizisi sezon finali öyle garip bir sahneyle bitti ki eminim hepimizin ağzı açıkta kaldı.

Fi Dizisi Sezon Finali

Can her şeyi bırakıp ortalardan kayboldu bölümün başında. Bütün çalışanlarının işine son verdi, Sadık Murat Kolhan’ın yeni teklifini de geri çevirdi. Bir veda mektubu ile köşesine çekildi ya da öyle zannedilmesini istedi.

Fi dizisi sezon finali

Deniz beni sinir etti! Tam 1 saat boyunca hop oturup hop kalktım, Deniz’in yaptığı yanlışlara uyuz oldum. Duru’yu okuldaki gerizekalılara karşı korumadı ya beni kaybetti Deniz. Sanat merkezi projesinden vazgeçen Deniz’i bütün öğrenciler topa tuttular, ayrıca hepsi Duru’nun üstüne yürüdü “senin yüzünden sanat merkezi olmayacak vık vık vık” diyerek. Duru da çat diye ağızlarının payını verdi tabi “Sanat merkezi benim yüzümden kapanmıyor zaten benim için yapılmıştı” diyerek. Hey yavrum be! Deniz salağı (evet salak o artık gözümde) öğrencilerin ve Ceren’in gazına gelerek Duru’nun hepsinden özür dilemesini istedi ama Duru haklı olduğunu düşündüğü için kimseden özür dilemedi. Deniz de Duru’yu gösteriden aldı ve yerine Ceren’i çıkarttı. Aferin Deniz dünyanın en doğru insanısın. Ceren de tam bir leş kargasıymış, pis nemrut.

Eti’nin de sırları olduğunu tahmin ediyorduk ama böyle büyük bir travmaya sahip olduğunu bilmiyorduk tabi ki. Eti çocukken babası tarafından cinsel istismara uğramıştı ve bu travmayla yaşamıştı hep. Sezon finalinde Eti, hasta yatağında yatan babasını boğarak öldürdü ve gidip Can’a anlatıp sarıldı. Sonra da tatile çıkacağını söyleyip Can’ın yanından ayrıldı ama aslında tatile çıkmıyordu. Bir hastanenin onkoloji bölümüne gitti ve doktora “hala zamanım varsa tedavi olmak istiyorum” dedi. Meğer Eti kansermiş, bunu da görmüş olduk sezon finalinde.

Fi dizisi sezon finali

Bilge’ciğimin travmasını da sezon finalinde gözler önüne çıkardılar. Bilge, okuldan eve geldiği bir gün annesini Doğru’nun yanında intihar etmiş, kendini asmış olarak buldu. Annesi o gün not olarak “yoruldum” yazmıştı bu yüzden Bilge, Can’ın ortalardan kaybolurken bıraktığı veda mektubunda “yoruldum” demesine takıldı, gidip onu buldu ve sana yardım etmek istiyorum dedi.

Can Manay neler planlamıştı?

Sadık Murat Kolhan, Özge’ye yalan yanlış Can Manay ile aralarındakileri anlattı, Özge de inandı garibim. Akşam yemek yemek için sözleştiler bir de. Ama Özge telefonunda sesli mesajları dinlerken Furkan’dan gelen mesajı dinledi. Furkan’ın ölmeden önce ona gönderdiği fotoğrafı gördü ve her şeyi anladı. Bir video çekip youtube’a yükledi. O akşam Sadık Murat Kolhan Özge’nin evine geldiğinde Özge aralarında asla bir şey olamayacağını yüzüne tiksinerek söyledi. (şok) Sadık için şok burada bitmedi tabi ki çünkü Özge’nin oturduğu binadan çıktığında Can Manay’ın başka bir kanal ile anlaştığını gördü karşısındaki kocaman reklamda.

Can Manay tabi ki hiç bir şeyi bırakıp gitmemişti. Duru’ya gösteri öncesi Bilge aracılığıyla bir kutu gönderdi, içinde kırmızı tüy tahmin edersiniz ki. Bir de zamanında Duru’dan gizlice çaldığı fular. Duru’nun sahneye çıkarılmadığını Bilge’den öğrenip Duru’nun evinin karşısındaki eve geri döndü ışıkları açtı ve onu bekledi. Duru geldi, bileğinde Can’dan kutu içerisinde gelen fular takılı, Can kapıyı açtı uzun uzun bakıştılar sonra uzun zun sarıldılar sonra da uzun uzun seviştiler 🙂 Can’ın Duru’ya aşk dolu bakışları aslında insanın içini biraz olsun yumuşatıyor ama Can’ın manyak bir psikopat olduğunu ve diğer kitaplarda bunun ortaya çıkacağını duyduğumdan çok da yumuşamadım.

Fi dizisi sezon finali

Ve gelelim final sahnesi şokuna!

Duru son sahnede Can’a sarılmış yatarken düşünceleri bize gösteriliyor… Aslında avcı olan Can değil Duru’ymuş. Av ise Can… Can dizinin başında ev bakmaya gittiğinde Duru camın önünde bilerek Can’a görünmüş. Dikkatini bilerek çekmiş. Vay Duru vay! Gerçekten de Can Manay’ın dediği gibi uslu bir ev kedisi değilmişsin.

Aferin kız gözüme girdin 🙂

Fi dizisi sezon finali sizce nasıldı?

Parmaklarım yoruldu ya! Hadi yine iyisiniz 🙂

Görseller PuhuTv’den ekran görüntüsü olarak alınmıştır.

Comments (13)

 • Sapsik anne says:

  Izlemedigim bir dizi 🙂

 • Şeyda nur says:

  Bende ızlemıyorum ama , sızlerden ızlemıs gıbı oluyorum tabı bende cok kopukluklar mevcut

 • Yeliz'in Keşifleri says:

  Okurken bile yoruldum ne senaryo ama :)) Bakalım yeni sezonu nasıl bekleyeceksin 😀

 • Kırık şemsiye says:

  Bir türlü içimden izlemek gelmiyor bu diziyi ama bir ara deneyeceğim ☺️

 • Kelebek Etkisi says:

  Ya okuyamadim bari izleyeyim:))

 • Gizem says:

  İzlemedim ama izliycem kısmetse 🙂

 • Mary says:

  Ne finaldi dedirttirdi gerçekten ama Duru\’ya ısınamıyorum ben 😀 Böyle çok ukala geliyor 😀 Ayrıca Duru\’nun davranışları da pek alkışlamalık gelmediğinden ki öncesinde Can\’ın kendisine aşık olduğunu biliyordu, Deniz\’e evlenelim bilmem ne falan diyor ama Can\’ın peşinde dolaşmasına izin veriyor. Sonra da Deniz\’den destek bekliyor, sanırım ben olsam Deniz gibi davranırdım 😀 😀 Bakalım yeni sezonda neler olacak, yorumlarını da merakla bekleyeceğim canım, fikir alışverişi oluyor :)) Çok sevgiler <3

  • Makyaj ve Moda says:

   haha evet Duru’nun davranışları alkışlamalık değil ben takıldım aslında aferin falan derken 🙂 Can tam bir manyak zaten. Deniz’in sadece haksız bile olsa Duru’ya sahip çıkmasını isterdim ben.

 • guzellikkosem says:

  siz Duru ve Can Manay tarafında mısınız, ben ikisine de sinir oluyorum :)bence zaten şu ana kadar Can’ın psikopat olduğu kanıtlandı. Duru’dan ölesiye nefret ediyorum. Deniz’i çok seviyorum. Deniz Duru gibi sadece kendini düşünen bencil ve hedefine varmak için kendini bu günlere getiren sevgilisini harcamadı mı?
  Deniz karakterinin daha da ön plana çıkacağını tahmin ediyorum, kitapları okumamaya da direniyorum. Sevgiler 🙂

  • guzellikkosem says:

   yukarıda şu cümlede “””” “Deniz Duru gibi sadece kendini düşünen bencil ve hedefine varmak için kendini bu günlere getiren sevgilisini harcamadı mı?””” saçmalamışım, hemen düzeltiyorum 🙂

   Deniz Duru gibi sadece kendini düşünen bencil ve hedefine varmak için kendini bu günlere getiren sevgilisini harcayan biri için en doğrusunu yaptı.

  • Makyaj ve Moda says:

   Yok yahu Can manyağın önde gideni. Duru’da çok ilginç bir karakter olmaya başladı. Oynamış olduğu oyun aslında iğrenç yani onun tarafında değilim. Ama Deniz’in Duru’ya haksız da olsa sahip çıkmasını isterdim. Yoksa Deniz herkes için adam gibi adam 🙂

 • fatofotofan says:

  Vay be baya heyecanlı bitmiş.

 • Fatma Gökmen says:

  Bu diziyi en kısa zamanda izleyeceğim <3

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.