Blog

Evde Manikür Nasıl Yapılır
Kişisel Bakım

Evde Manikür Nasıl Yapılır

Tırnaklarınız iyi bir maniküre ihtiyacı var ancak bir güzellik salonunda para harcamak istemiyorsanız, evde manikür nasıl yapılır öğrenmelisiniz. En profesyonel görünüm için ojeden önce tırnaklarınızı kesip güzelce şekillendirdiğinizden emin olun. Doğru aletler ve biraz sabırla, evde güzel, güzellik salonunda yaptırmış gibi bir manikür yapabilirsiniz.

Evde manikür nasıl yapılır

Evde muhteşem bir manikür için ihtiyacınız olan her şeyi almak için önceden biraz para harcamanız gerekebilir. Aylarca veya yıllarca kullanacağınız alet ve ürünlere yatırım yapmak, uzun vadede kesinlikle paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Tırnaklarınız üzerinde çalışmaya başlamadan önce her şeyi tek bir yerde toplayın.


İşte ihtiyacınız olan şeyler:
Oje çıkarıcı aseton
Pamuk
Kütikül itici
Tırnak düzelticiler
Tırnak tamponu
Tırnak törpüsü
Kütikül yağı veya el kremi
Base coat oje
Oje
Top coat oje

Tırnaklarınızı temizleyin

Eski ojenizi biraz aseton ve pamukla temizleyin. Ojenizi çıkardıktan sonra manikür işlemine başlamadan önce tırnaklarınızı yıkayın ve tamamen kurulayın.

Tırnaklarınızı kesin ve törpüleyin

Tırnaklarınızı istediğiniz uzunlukta kesmek için tırnak makası kullanın. Uzun tırnaklar güzeldir ancak bakımı zordur. Daha kısa tırnaklar istiyorsanız, onları çabuk kesmeyin. Her bir tırnağın eşit şekilli görünmesini sağlamak için törpüyü tırnak boyunca yavaşça sürükleyerek tırnaklarınızı törpüleyin.
Tırnaklarınızı törpülerken, törpüyü tırnaklarınızın üzerinde ileri geri sürüklemediğinizden emin olun. Yavaşça yalnızca bir yönde sürükleyin. Bu, tırnaklarınızdaki liflerin zayıflamasını önler.
Popüler tırnak şekilleri bu sıralar kare veya oval. Kare tırnaklar için, tırnaklarınızın uçlarını yuvarlatılmış kenarlı düz olacak şekilde düzleştirin. Oval tırnaklar için, tırnaklarınızı uçları yuvarlatılmış, hafifçe sivriltilmiş oval şekiller halinde törpüleyin.

Tırnaklarınızı parlatın

Parlatıcı, tırnaklarınızı pürüzsüzleştirir ve ojeniz için dümdüz bir yüzey sağlar. Çok sert bastırmayın veya çok fazla parlatmayın. Tırnaklarınızın yüzeyini inceltmek istemezsiniz.
Tırnak etleriniz tırnağınızın büyük bir kısmına uzanıyorsa tırnak etlerini geri ittikten sonra tırnaklarını parlatma işlemine geçebilirsiniz.

Tırnak etlerinizi ıslatın ve geriye doğru itin

Tırnaklarınızı bir kase ılık suda beş dakika bekletin. İsterseniz birkaç damla sabun veya kokulu yağ ekleyin. Bu, tırnak etlerinizi yumuşatacak ve geri itilmesini kolaylaştıracaktır. Tırnak etlerinizi nazikçe cildinize doğru itmek için kütikül iticiyi kullanın.

Yağ veya krem sürün

Bu işlem, klasik bir salon deneyimi ve kendinize hafif bir el masajı yapmak için iyi bir fırsattır. Yağı veya kremi ellerinize, parmaklarınıza ve tırnaklarınıza sürün. Yaklaşık beş dakika emmesine izin verin. Hazır olduğunuzda, oje çıkarıcıya batırılmış pamuklu bir top veya pamuklu çubuk alın ve fazla yağı veya losyonu çıkarmak ve ojenizin yapışmasını sağlamak için tırnaklarınızın üzerinden geçin.

Base coat sürün

Oje renginizin düzgün görünmesine ve çizilmemesine yardımcı olan base coat en önemli adımlardan biridir. Devam etmeden önce baz katınızın beş dakika kurumasını bekleyin.

Ojenizi sürün

Rengi karıştırmak ve hava kabarcıklarını gidermek için oje şişesini ellerinizin arasında yaklaşık 10 saniye döndürün. Şişeyi açın ve ince, eşit bir kat kullanarak tırnaklarınızı boyayın.
Şişeyi sallamak hava kabarcıkları oluşturur, bu yüzden şişeyi ellerinizin arasında yuvarladığınızdan emin olun.
Oje sürerken, fırçayı hafif bir açıyla tutun ve fırça kıllarını havalandırmak için hafifçe bastırın.
İlk kat ojenin kurumasını bekleyin ve ikinci katı sürün. Kenarlara bulaşmış olan ojeleri asetona batırılmış pamuklu çubuk ile düzeltin.

Top coat sürün

Bu işlem, manikürünüzün en az bir hafta sağlam kalmasına yardımcı olacak şeffaf ve pürüzsüz bir kattır. Şeffaf üst katmanı tüm tırnaklarınıza uygulayın. Tamamen kurumasını bekleyin. Manikürünüz artık bitti.
Bu noktada yapıştırma veya bazı taşlar gibi ekstralar ekleyebilirsiniz.
Kullandığınız herhangi bir yapıştırıcının üzerine ikinci bir üst kat boyamak isteyebilirsiniz.

Evde manikür nasıl yapılır sorunuzun cevabını umarım bu yazımda bulmuşsunuzdur. Okuduğunuz için teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.