Blog

Dogecoin Yükseldi – Elon Musk Dogecoin hakkunda ne diyor?
Genel

Dogecoin Yükseldi – Elon Musk Dogecoin hakkunda ne diyor?

Dogecoin 8 yıl önce piyasaya çıktı. Piyasaya çıktığında çok ilgi görmemişti fakat Elon Musk’ın attığı tweetler sonrasu Dogecoin inanılmaz bir yükseliş gösterdi. Dogecoin 6 ayda toplam yüzde 30 bin kazandırdı ve hala da kazandırmaya devam ediyor.

Dogecoin sınırsız sayıda olduğundan, yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekiyor. Son günlerde çok hareketli bir grafik izleyen kripto para borsasına ilgi devam ediyor. Dogecoin Elon Mus’ın attığı tweetler sayesinde yükseliyor.

Dogecoin Yükseldi

Elon Musk’ın desteklediği Dogecoin piyasaya çıktığında 0.002 Dolar seviyelerindeydi. Uzun yıllar hareketsiz olan Dogecoin, Elon Musk’ın tweetiyle artışa geçti. 1 Aralık 2020’de 0.023 dolara yükselen Dogecoin şimdilerde 1 dolara yakın işlem görüyor.

Milyarder iş adamı Elon Musk dogecoin’e destek veriyor. Elon Musk 8 Mayıs’ta çıkacağı bir programda Dogecoin için açıklamalar yapacağı iddiasıyla yükselişini sürdürüyor. 8 Mayıs’ta Musk’ın katılacağı program TSİ 18:30’da NBC’den takip edilebilecek.

Diğer kripto paralar gibi sınırlı sayıda olmadığından yükselişinin sebebinin tamamen Elon Musk’ın açıklamaları olduğu söyleniyor. Bunun dışında sosyal medyada konuşulan söylentiler yükselişi tetikliyor.

Eğer kripto para dünyasına yeni girdiyseniz küçük miktarlarda işlem yapmaya özen gösterin. Her gün, gün sonunda yüzdeleri kontrol ederek işlemlerini değerlendirebilirsiniz. Kripto para dünyası eğlenceli olduğu kadar tehlikelidir de.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.