Blog

Cosmoplex Alışverişim
Kişisel Bakım, Ürün Tanıtımı

Cosmoplex Alışverişim

Merhaba!

Ne zamandır saç kurutma makinemin vigosu kırıldığı için hem internetten hem kuaför malzemeleri satan yerlerden vigo bakıp duruyordum ama evdeki makinenin ağzıyla uyum sağlar mı yoksa boşuna mı para vermiş olurum diye düşünüyordum.

Yeni Sahra’dan da her geçişimde Cosmoplex’in önünde park sorunu olduğundan durup bakamıyordum. Sonunda geçen gün Palladium dönüşü park edecek yer bulunca hemen kendimi attım dükkandan içeri 🙂

Sanki cennet!

Sadece vigo almaya girdim ama benim evdeki makinenin ağzının geniş olması yüzünden hem vigo hem de yeni bir profesyonel fön makine alıp yanına da bir kaç şey daha ekleyip öyle çıktım ordan.

Cosmopleks Alışverişim

 

Neler almışım bakalım;

Trina Profesyonel Saç Kurutma Makinesi

İçinden ayrıca iki tane fön ucu çıktı. Son derece güçlü çok beğendim. Evdeki Arzum marka ev tipi bir makine olduğundan kuaförlerin kullandığı makine çok daha iyi oldu.

Vigo

Saçlarım kıvırcık olduğu için vigosuz kurutmak tam bir işkence. Kıvırcık saçlılara önerim mutlaka böyle geniş ve derin bir vigo kullanmaları.

Morfose Profesional Argan Şampuan

Hani kuaförde saçlarını boyatıp eve geldiğinizde saçınız yumuşacıktır ama evde siz banyo yaptıktan sonra tiftik keçisi gibi olursunuz da sinirlenirsiniz ya! İşte o yüzden ben de kuaförlerin kullandığı şampuandan almaya karar verdim. Henüz denemedim, bir süre deneyip sonra yazısını yazacağım.

Vaadettikleri şunlar;

  • Zarar görmüş ve kırılgan saçlar için özel olarak formüle edilmiştir, yükse oranda vitamin E içeren ve saçı beslediği bilinen Argan yağı ile zenginleştirilmiştir. Saçı temizlerken elastikiyetinin artmasına yardımcı olur.

Carmaje Perfect Bi-Phase Argan Oil Leave in Conditioner

Saçlarımı duştan sonra tararken çok zorlanıyorum hatta yola yola tarıyorum. Bu yüzden durulanmayan sıvı saç kremi aldım. Markayı tanımıyorum ama Cosmopleks’taki kadın çok övdü bu ürünü. Aynı şekilde bu da Argan yağı içeriyor.

Vaadettikleri şunlar;

  • Kimyasal bakım görmüş saçlar için Argan yağlı anti-age bakım losyonu. Saçın nem dengesini yeniden oluşturup Jojoba yağı ve Ayçiçeği ekstreleri ile saçı doldurur. UV ışınlarına karşı korur ve saçın kırışıklığını giderir.

Kıvırcık ve yıpranmış saçlarıma etkisi ne olacak çok merak ediyorum.

Morfose Silk Serum

Her şey yıpranmış ve kıvırcıklığını kaybetmiş saçlarım için 🙁 Bir de bu serumu kullanayım diyorum bakalım nasıl olacak. Daha ipeksi ve parlak saçlar vaadediyor, göreceğiz. İçeriğindeki keratin sayesinde saçı onarmaya yardımcı olup günlük kullanımda saçların daha dolgun, parlak ve ipeksi görünmesini sağlıyormuş.

Morfose serumu da henüz kullanmadım. Yorumlarımı bir süre kullandıktan sonra yeni bir yazı ile blogda paylaşacağım.

Hem şampuan hem durulanmaya krem hem de serumu aynı zamanda kullanmaya başlayıp maksimum etki görmek istiyorum. Elimdeki Yves Rocher şampuan biter bitmez yeni ürünlerimi deneyeceğim. Sabırsızlandım 🙂

Toplamda 116 TL civarı bir para ödedim. Fön makinesi indirimdeydi.

Başka bir alışveriş yazısında görüşmek üzere, hoşçakalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.