Blog

Ciltteki Kahverengi Lekeler ve Kurtulmanın 5 Yolu
Kişisel Bakım, Pratik Bilgiler, Sağlıklı Yaşam, Vitrin

Ciltteki Kahverengi Lekeler ve Kurtulmanın 5 Yolu

Ciltteki kahverengi lekeler bir çok kişinin başının belası, kurtulmak aslında çok kolay ama biraz araştırma yapmak gerek. Ben bu araştırmayı sizin için yaptım hepsini de burada listeledim. Ciltteki kahverengi lekeler genellikle yüzde, sırtta, omuzlarda ve ellerde oluşur ve en büyük nedeni güneştir. Bunun dışında genetik faktörler ve yaşlanma da var elbette. Lekelerinden memnun olanını görmediğim hiç, herkes bu lekelerden kurtulmanın yollarını arıyor. Lazer, kimyasal soyma işlemleri vs hem zahmetli hem pahalı uygulamalar olduğu için doğal yollarla ciltteki kahverengi lekelerden kurtulmak daha çok tercih ediliyor.

Ciltteki Kahverengi Lekeler ve Kurtulmanın 5 Yolu

Evde kendi çabanız ile evdeki malzemeleri kullanarak ciltteki lekelerden kurtulmanın yollarını sıralıyorum.

  • Limon Suyu

Limon suyu asidik yapısı sayesinde cilt lekelerini açma özelliği taşır. Hassas bir cildiniz yoksa limon suyu tarifini kolayca uygulayabilirsiniz. Cildinizdeki lekenin üstüne direkt limon suyu damlatıp 30 dk kadar beletin daha sonra soğuk su ile durulayın. 2 – 3 ay düzenli olarak bu uygulamayı her gün sabırla sürdürün.

  • Elma Sirkesi

Yarım su bardağı suya 1 çay kaşığı bal ve yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyip karıştırın. Karışımı lekelerin üzerine uygulayın 10 dakika sonra durulayın. Haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.

  • Yoğurt

Yoğurt cilt lekelerini açmak için en güvenilir seçenekler arasında yer alıyor. Hem cilde doğal ışıltı verir hem de aydınlatır. Yoğurdu tek başına lekelerinizin üstüne uygulayabileceğiniz gibi limon suyu ile karıştırarak da lekelerinizin üzerine uygulayabilirsiniz. Daha sonra soğuk su ile durulayın.

  • Aloe Vera

Özellikle güneşten dolayı oluşmuş ciltteki kahverengi lekeler aloe vera ile açabilirsiniz. Evinde artık aloe vera olmayan yoktur sanırım. Taze aloe vera yaprağını doğrudan cildinize sürün ve kuruyana kadar bekleyin daha sonra güzelce durulayın cildinizi. İşte bu kadar basit!

  • Soğan suyu

Özellikle yaşlılık lekelerinden kurtulmak için tercih edilen yöntem soğan suyunu kullanmaktır. Soğan da limon gibi asidiktir ve ağartma gücü vardır. Günde 3 defa incecik kıyılmış soğanı lekenin olduğu yere uygulayıp biraz beleyip durulayın veya 1 yemek kaşığı soğan suyuna biraz bal ekleyip lekeli bölümlere uygulayın 15 dakika bekletip durulayın.

 

Ciltteki kahverengi lekeler bu 5 uygulama ile emin olun gözle görülür derecede açılacak hatta tamamen yok olacak. Deneyip sonuç alanlar yorum yazarsa sevinirim.

Kendinize iyi bakın, sağlıkla kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.