Blog

Ciltteki Kahverengi Lekeler Nasıl Geçer?
Kişisel Bakım, Pratik Bilgiler

Ciltteki Kahverengi Lekeler Nasıl Geçer?

Merhaba,

Her kadın lekesiz, tertemiz, kusursuz bir cildi olmasını ister. Bence çiller çok sevimli olsa da bir çok kadın yüzündeki ya da vücudundaki çillerden kurtulmak için onlarca yol denemiştir. Kozmetik leke açıcı ürünlerin içeriği kimyasal olduğundan cilde uzun vadede zarar vereceğinden ya korkularak kullanılıyor ya da hiç kullanılmıyor. Ben de açıkcası kullanmamayı tercih ediyorum bu tür kozmetik ürünleri.

Benim de yüzümde çiller var ve ben çok seviyorum çillerimi ama bazen cilt rengim soluyor hatta sararıyor. Çalıştığım yerde sigara içmeyenler için bir mola alanı olmadığından mecburen o pis dumanın içine girdiğim zamanlar oluyor. Bu da cildimi solduran sebeplerden biri.

Ben de düşündüm, araştırdım ve doğal yollarla cilt rengi açmak için yolar buldum.

Ciltteki kahverengi lekeler nasıl geçer?

Aloe Vera içeren maskeler

Taze aloe vera’yı kesip içindeki jeli çıkartarak cildinizdeki lekelere sürebilirsiniz ya da leke açıcı maskelere karıştırıp birlikte kullanabilirsiniz.

kahverengi lekeler nasıl geçer

Pirinç Unu

Pirinç ununun cilt rengi açan özelliğini bilmeyen yoktur çünkü uzak doğu ülkelerindeki kadınların neredeyse hepsi pirinç özlü kozmetik ürünleri kullanarak cilt renklerini açarlar. Özellikle yoğurt ile karıştırılıp maske haline getirerek cildinize uygulayabilirsiniz.

kahverengi lekeler nasıl geçer

Yoğurt

Bir üstte belirttiğim pirinç unu uygulamasında yoğurtun olması bir tesadüf değil. Yoğurt doğal bir renk açıcıdır. Ayrıca yulaf kepeği ile karıştırıp cildinize maske olarak uygulayabilir hem nemlendirme hem renk açma hem de peeling işlemi yapabilirsiniz.,

kahverengi lekeler nasıl geçer

Çilek

Çilek içerdiği salisilik asit ile cilt rengini açar. Hatta çilek ile diş rengini de açmak mümkün. Püre halinde ezip cildinize uygulayarak maske şeklinde kullanabilirsiniz. Ayrıca aynı püre şekliyle dişleriniz de fırçalayıp düzenli kullanım ile daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

kahverengi lekeler nasıl geçer

Yeşil Çay

Yeşil çay içerdiği antioksidanlar sayesinde cilt rengi açmakla kalmayıp cildi yatıştırıcı özelliğe de sahiptir. Sallama yeşil çay poşetlerini ya da yeşil çaya batırılmış pamukları cildinize uygulayıp 15 dk beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Düzenli kullanımda ciltteki lekelerden kurtulabilirsiniz.

kahverengi lekeler nasıl geçer

Limon

Limon suyu en doğal ve en kolay cilt rengi açıcıdır. Cildin beyazlamasını ve lekelerin açılmasını sağlar. Sadece kahverengi lekelere değil sivilcelerden kalan izlere de uygulanabilir.

kahverengi lekeler nasıl geçer

 

Bu yöntemler evinizin rahatlığında kozmetik ürünlere kamyonla para dökmeden cilt lekelerinizden kurtulmak için çok basit ve ucuz. Bu önerilere bir şans verin derim

Görüşmek üzere, hoşçakalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.