Blog

Balyaj nedir? Nasıl balyaj yapılır?
Moda, Saç Bakımı

Balyaj nedir? Nasıl balyaj yapılır?

Balyaj nedir?

Balyaj nedir? Nasıl balyaj yapılır?
Balyaj, Fransızca kökenli bir kelimedir ve “boyamak” , “süpürmek” anlamına gelir. Kuaförlerin saçınıza doğal, güneşte açılmış bir görünüm vermek için bu tekniği kullanır. Doğal saç renginizi uçlara doğru daha açık bir tonla yumuşak bir şekilde harmanlayarak saçlarınızın yaz mevsimini İbiza’da geçirmişsiniz gibi görünmesini sağlar (Nerde o günler!)

Bu doğal açılmış görünümü oluşturmak için kuaförünüz, doğal saçınızı balyaj ışıklı görüntüyü verebilmek için saçlarınızı diplere doğru krape yaparak işleme başlayacaktır. Balyaj doğal görünecek şekilde yapılmalıdır ve yüzünüzü çerçevelemek için saç çizgisinin etrafındaki renk açılmaları dışında, genellikle köklerden başlamaz.

Balyaj, daha ince veya doğal bir görünüm arayanlar için en iyi seçimdir. Donuk saçlara daha fazla boyut ve derinlik vermek istiyorsanız mükemmeldir. Gri saçı örtmek istiyorsanız, bu en iyi seçenek olmayabilir çünkü kök bölgesine dokunmayacaktır veya tam kapama sağlamayacaktır. Ancak, grileşen köklerinizi daha açık beyaz bir renkle harmanlamak istiyorsanız, bu sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

Balyaj nedir? Balyaj tüm saç tiplerine uygun mudur?

Kesinlikle her saç tipine uygundur. Balayage her saç renginde güzel durur. Saçınız doğal olarak sarı veya açık kahverengiyse, daha açık sarı balyaj isteyebilirsiniz. Esmerler, doğal renklerinden birkaç ton daha açık olan balyajı tercih edebilir. Etki ayrıca düz veya kıvırcık saçlarda da güzel durur. Kuaförünüz, tekniği saç tipinize ve doğal hareketine göre ayarlayacaktır.

Balyaj sırasında uygulanan bir toner, istediğiniz gölgeyi elde etmenize yardımcı olur. Kullanmakta olduğunuz görünüme uyacak şekilde bir toner kişiselleştirilebilir: kül, krem, bal vb. Yalnızca renkli saçları etkiler ve ayrıca saça ekstra parlaklık katar.

Diğer saç bakımı yazılarım için tıklayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.