Blog

Bahar Alerjisinden Kurtulmanın Yolları
Kişisel Bakım, Pratik Bilgiler

Bahar Alerjisinden Kurtulmanın Yolları

Bahar gelince ağlamaya başlayanlardanım ben 🙁 Ama bu yıl daha da beter oldum gözlerimde batma başladı. Nasıl mağdurum bilemezsiniz.

Dedim ki ben tek değilim, benim gibi alerjik bünyelere bir yardımım dokunsun, düşük çenem işe yarasın şuraya iki satır yazı yazayım.

Bahar Alerjisinden Kurtulmanın Yolları

Doktora gidin

Dalga geçmiyorum, alerji sorununuz varsa yapmanız gereken ilk ve en önemli şey doktora gitmektir. Doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanın.

Güneş Gözlüğü Takın

Dışarıda ağaçlardan, polenlerden kendinizi korumanın yollarından biri gözlük takmaktır.

Arabada ve evde camları kapalı tutun

Yaz sıcağında nasıl olacak bu diyebilirsiniz. Malesef camları açarsanız kendi arabanızda ve evinizde bile rahat rahat oturamazsınız. Bunun için önerim hava temizleme filtreli klimalardan evinize almanız. Arabada zaten klima var ama düzenli olarak filtre temizliğinizi yaptırmanız.

Yoğun kokulardan uzak durun

Zaten alerjik olan bünyenizi daha fazla yormamak için bu dönemlerde ağır kokulardan uzak durmak önemli.

Çamaşırlarınızı balkonda kurutmayın

Dışarısı polen kaynıyorken çamaşırlarınızı balkonda kurutmayı aklınızdan bile geçirmeyin. Eğer kurutma makineniz varsa onu kullanın yoksa da evin bir odasını çamaşır kurutmak için kullanın.

Alerjilere iyi gelecek olan bitki çayları için

Papatya, civanperçemi ve ısırganotu çayları alerjik reaksiyonları geçirmede bilinen yardımcılardan. Eğer bu otlara alerjiniz yoksa çayını yapıp içmenizi öneririm.

Umarım sizin için de faydalı bilgiler olmuştur. Görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.