Blog

Ağdanın faydaları nedir?
Kişisel Bakım, Pratik Bilgiler

Ağdanın faydaları nedir?

Ağdanın faydaları nedir?

Ağdanın faydaları nedir? Can acıtmadan ağda nasıl yapılır? Düzenli ağda, bacaklarınızın görkemli bir şekilde yumuşak ve ipeksi pürüzsüzlükte olmasını sağlar. Ağda sonrası, kusursuz cildinizle gelen güvenin yanı sıra bunun birçok pratik avantajı vardır. İşte ağda yapmanın en önemli beş avantajı.

Ağda, tüm kılın kökünden çekilmesini sağlar. Bu, her bir kılın yeniden uzamasının çok daha uzun sürdüğü anlamına gelir (normal bir kıl uzama döngüsü yaklaşık bir aydır). Tıraş olurken ise bacaklarınızı parlak tutmak için her 3-4 günde bir tıraş bıçağıyla tıraş etmeniz gerekir.

Ağda aynı zamanda uzun vadeli faydalar sağlar. kıl kökünden alındığı için zamanla ağda, kıllarınızın daha ince ve daha az fark edilir hale getirebilir. Bu kişiden kişiye değişiklik gösterse de, kılların ağda ile alınması kökleri yavaş yavaş zayıflatır. Ağda , kılların eskisinden daha ince uzadığı anlamına gelir ve bir sonraki ağda sırasında alınmasını daha da kolaylaştırır.

Tıraş olmak hafif tahrişe neden olabilir ve özellikle hassas ise bacaklarınızdaki deride kızarma meydana gelebilir. Bıçakla sürtünme ciltte kaşınmaya neden olabilecek küçük kırmızı yumrular oluşturabilir. Bu hem can sıkıcı hem de güzel görünmüyor. Ağda (özellikle şerit yerine sıcak ağda) ciltte çok daha kolaydır ve daha az tahrişe neden olur.

Ağda tam olarak peeling yapmaz, ancak benzer bir şey yapar. Ağda yaptığınızda bacaklarınızın parladığını fark edersiniz. Bunun nedeni tamamen pürüzsüz olmalarından kaynaklanmamaktadır çünkü ağda, bacaklarınıza küçük bir uygulama yaparak cilt yüzeyindeki her türlü ölü deriyi ve kiri temizler.

Ağda yapmanın tıraşa kıyasla en büyük avantajlarından biri, herhangi bir kötü sıyrık veya kesik oluşmamasıdır. Profesyonel olarak yapıldığında, ağda tamamen ağrısızdır ve sadece birkaç dakika sürer.

Profesyonel güzellik uzmanları, ağdayı olabildiğince acısız hale getirmek için tüm püf noktalarını bilirler, ancak tüm hayatınız boyunca tıraş olduysanız, daha güçlü kılların alınması daha acı verici olacaktır. İyi haber şu ki, yaptırdığınız her ağda ile kıllar daha zayıflayacak ve bir sonraki ağda seansı az ağrılı olacak!

Bir veya iki şerit ağda, tüyleri bacaklarınızdan (veya neredeyse başka herhangi bir yerdeki) alarak yumuşak ve ışıltılı hissetmelerini sağlar.

Daha fazla kişisel bakım yazısı için tıklayın…

Comments (1)

  • Trendyol İndirim Kodu says:

    Teşekkür ederim bilgilendirici bir yazı olmuş

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.