Blog

2018 Yılının En Beğenilen Dizileri
Eğlence, Vitrin

2018 Yılının En Beğenilen Dizileri

2018 nedense hepimiz için bir garip geçti. Bir şekilde geçti, bitiyor. Bol dedikodulu, bol magazin içeriği olan bir yıl oldu 2018. Bu yazımda 2018 yılının en beğenilen dizilerini yazmak istedim çünkü bu yazıyı ve konuşulmayı hakediyorlar. 

Bütün dizleri tek tek sıralayacağım burada ama yabancı ve yerli olarak ayırmak istedim öncelikle buna bir açıklık getireyim. Eğer sizin de bahsetmek istediğiniz diziler varsa altta yorum olarak bırakırsanız sevinirim, gözümden kaçmış olabilir belki.

2018 yılının en beğenilen yerli dizileri

2018 yılında ve her yıl bildiğiniz gibi bir sürü dizi piyasaya çıkıyor ama bir çoğu reyting kurbanı oluyor. 

Çarpışma

2018 Yılının En Beğenilen Dizileri

Tamam 2018’in sonunda çıktı bu dizi ama en beğenilenler arasına girdi ki en beğenilen ve en konuşulan olmasının en büyük sebebi Kıvanç Tatlıtuğ’un bu dizide yer alması tabi ki. Sadece Kıvanç değil bütün kadro çok iyi bahsetmezsem olmaz. Kıvanç Tatlıtuğ, Alperen Duymaz, Elçin Sangu, Melisa Aslı Pamuk, Onur Saylak, İsmail Demirci, Hakan Kurtaş, Sevtap Özaltun, Merve Çağıran, Rojda Demirer, ve en baba oyuncular Uğur Yücel, Erkan Can ve Mustafa Uğurlu. Hadi konusuna gelelim; dört karakterin bir çarpışma yani kaza ile hayatlarının kesişmesi anlatılıyor. Kıvanç’ın (Kadir Adalı) karizması yine diziyi alıp götürmüş. Beğenmeyenler neyini beğenmiyor bu adamın anlamıyorum. Aşk-ı Memnu’daki Kıvanç ile şimdiki Kıvanç arasında dağlar kadar fark var, adam kendini çok geliştirdi.

Kadın

2018 Yılının En Beğenilen Dizileri

Kadın dizisinin müthiş bir takipçisi var, çok seveni var ama sevmeyenini görmedim, malum Türk milleti kanırtan dram dizilerini çok sever. Özge Özpirinçci benim en beğendiğim oyunculardan ve dizide çok iyi gerçekten. Ayrıca Caner Cindoruk da aynı şekilde çok iyi oyuncu. Bennu Yıldırımlar’ın oyunculuğu hakkında yorum yapmak zaten haddini aşmak olur. 

Sen Anlat Karadeniz

2018 Yılının En Beğenilen Dizileri

Önce kadrosundan biraz örnek vereyim, Ulaş Tuna Astepe, İrem Helvacıoğlu, Mehmet Ali Nuroğlu, Sinan Tuzcu, Gözde Kansu ve Öykü Gürman. İrem Helvacıoğlu çok sevimli ve pozitif elektrik veren biri bence. Zaten en son Pantene Altın Kelebek ödül töreninden iyi dizi çifti seçilen İrem Helvacıoğlu ve Ulaş Tuna Aslantepe, dizinin ne kadar çok sevildiğini gösteriyor. 

Avlu

2018 Yılının En Beğenilen Dizileri

Offf ne dizi be! Bir cezaevinde neler neler oluyor izlerken insanın dudağı uçukluyor. Oyuncular ; Demet Evgar, Ceren Moray, Nursel Köse, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı, Rüçhan Çalışkur, Deniz Barut. Demet Evgar’ı çok beğeniyorum çok eskiden beri özellikle 1 kadın 1 erkek dizisinde bayılarak izlerdim Demet Evgar’ı. Dizide tam anlamıyla gazetelerin 3. sayfalarında gördüğümüz hayatlar ve altında yatan yaşamlar ele alınmış. Çok çarpıcı bir dizi bazen izlerken rahatsızlık hissettirse de izlemeden edemiyorsunuz.

Çukur

2018 Yılının En Beğenilen Dizileri

Evet sevmeyeni olmayan bir dizi daha, Çukur! 2018 yılının en beğenilen dizileri arasında belki de 1 numarada ama ben bu sıralamayı beğenilme sırasına göre yapmadım hemen taşlamayın beni. Aras Bulut İynemli son zamanların parlayan oyuncusu oldu. Hatta yıldızı Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisiyle parlamaya başlamıştı zaten. Dizide İstanbul’un suçla özdeşleşmiş mahallesi ve bu mahallenin kontrolünü elinde tutan Kosova ailesini anlatıyor. 

Jet Sosyete

2018 Yılının En Beğenilen Dizileri

Biraz da komediden devam edelim! Gülse Birsel ne yapsa güzel oluyor ama Jet Sosyete bizim evde Avrupa Yakası ve Yalan Dünya kadar sükse yapmadı maalesef. Kadrosu çok güzel orasına diyecek sözüm yok ama neden bilmiyorum eski dizileri gerçekten çok iyiydi. Mesela ben Çağlar Çorumlu’yu çok farklı düşünmüştüm ama dizinin izlenilebilirliğini düşürdüğünü düşünüyorum çünkü çok abartılı başladı dizide hareketleri. Cengiz Bozkurt’un olması ise benim için izlemek için önemli nedenlerden biri.

Erkenci Kuş

2018 Yılının En Beğenilen Dizileri

Ben sevmedim ama seveni çok olan bir dizi. Yaş ortalaması düşük izleyicinin olduğu bir dizi bence. Diziyle ilgili en çok konuşulan Can Yaman karakteri ve kaslı vücudu oldu tabi ki. Demet Özdemir denilince aklıma Danla Biliç’i alt etmeye çalışması geliyor. Açıkcası uyuz olmuştum o konuşmayı izlediğimde.

2018 yılının en beğenilen yabancı dizileri

2018 yılının en beğenilen dizileri yabancı kısmına geçiyorum. Türk dizilerinden çok yabancı dizi izleyen biri olarak yazının bu kısmını daha zevk alarak yazacağımdan emin olabilirsiniz.

La Casa De Papel

2018 Yılının En Beğenilen Dizileri

Ne konuşuldu ne izlendi be! Değil mi? 8 suçlu ve bir suç dehası, efsane bir soygun macerası, müthiş bir İspanyol dizisi. Kim izlediyse bayıldı La Casa De Papel dizisine ki beğenmemek mümkün değildi. İçimden karakterleri de anlatmak geldi ama burada bahsedensem içeriği dağıtmış olacağım o yüzden bunu başka bir yazıda yazacağım.

The Big Bang Theory 

2007 yılında başladı ve hala büyük zevkle izleniyor. En sevdiğim komedi dizilerinden biri The Big Bang Theory. En sevdiğim karakter elbette Sheldon ama bir de Rajesh. Çok detay vermeme gerek yok salında zaten 11 yıllık dizi.

Friends

Yani Friends koymasam olmazdı kusura bakmayın bence hala izleniyor. İzlemiyorum diyen suratıma bakmasın bir daha hepinize küserim. Hayatımın en güzel, en eğlenceli, en kafa dağıtan yabancı dizisi Friends. Özelini sevgim olduğundan bu listede ve bundan sonraki her yılın listesinde yer alacak. Ya şu fotoğraftaki tatlılığa bakar mısınız? 2018 yılının en beğenilen dizileri arasında yeri var bence.

Damızlık Kızın Öyküsü

Beni çok etkileyen bir dizi Damızlık Kızın Öyküsü. Kitabını da okumanızı tavsiye ederim ayrıca. 2017 yapımı distopik dizi kadınlar için çok karanlık bir hayatı anlatıyor. Dizi bir sürü Emmy ödülü alıp zaten ne kadar iyi olduğunu ispatladı. Eğer izlemeyeniniz varsa kesinlikle öneriyorum. Dizide kadınlar sadece doğurganlıkları sayesinde yaşayabiliyorlar. Ne paraları ne meslekleri var her şeyleri ellerinden alınıyor. Doğurgan olanlar damızlık olarak kullanılıyorlar kalanları da ya hizmetçi oluyor ya da kolonilere sürülüp orada ölüme terk ediliyorlar.

Aslında yazacak çok dizi var ama şimdilik ben bu kadarını yazayım daha sonra ayrıntılı dizi yazıları yazarım diye düşünüyorum. Umarım 2018 yılının en beğenilen dizileri yazımı beğenmişsinizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.